Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Francouzům má zahrát kapela Simon a Jágr. Je to správná volba?

7 2015
Nikoliv Simon a Garfunkel, ale Simon a Jágr. Hokejisté jdou do zápasu MS proti Francii s překopanou sestavou. V jejím rámci se vedle Jaromíra Jágra s Janem Kovářem objeví další levé křídlo - Dominik Simon. Bude to fungovat?

Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Kovář, Simon – Červenka, Novotný, Erat – Smoleňák, Koukal, Zaťovič. Takové bude složení útoků pro čtvrteční utkání s Francií. Trenéři míchají sestavou jako zkušený barman ingrediencemi v koktejlovém „šejkru“.

#iDNESjeHOKEJ

Živé odpolední studio

Po. 4. 5. Petr Bříza a Marek Černošek
Út. 5. 5.
 Jiří Lála
St. 6. 5. Milan Hnilička
Čt. 7. 5. Miloš Říha

Každý všední den v 15.00

Vedle Jágra s Kovářem se po Jakubu Klepišovi a Martinu Eratovi objeví další levé křídlo: Dominik Simon, nováček na mistrovství světa a talentovaný drzounek, jenž válí extraligu za Plzeň.

„Dozvěděl jsem se to (ve středu) před tréninkem, když jsem to uviděl napsané na tabuli v kabině. A reakce? Že se budu snažit co nejlépe a přizpůsobit se klukům,“ uvedl skromně.

„Hraje výborně celou sezonu a my pořád hledáme různé varianty k Jardovi Jágrovi. Jednou z nich je on,“ řekl na Simonovu adresu asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Říha ve studiu

Miloš Říha

Hostem studia iDNES.cz bude od 15 hodin uznávaný trenér Miloš Říha

Ten se svým šéfem Vladimírem Růžičkou stále hledá optimální složení jednotlivých formací. Útoky musí fungovat především defenzivně, tam je největší problém českého celku. 

„Zaprvé některým chceme dát víc času na ledě a zadruhé hodláme vyzkoušet jiné varianty, které by mohly jít využít třeba do play-off. V hokeji je normální, že když něco nefunguje a prohraje se zápas, potom se kouká na video a sledují se různé věci,“ dodal Špaček.

Budou změny fungovat? A jak se Simon chytí vedla Jágra? O tom bude ve studiu iDNES.cz od 15 hodin debatovat jako expert známý kouč Miloš Říha.

Kdo by měl hrát levé křídlo u Jaromíra Jágra?

celkem hlasů: 1080

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 9. května 2015. Anketa je uzavřena.

Dominik Simon 705
Tomáš Hertl 182
Martin Zaťovič 81
Roman Červenka 51
Martin Erat 23
jiný hráč 21
Vladimír Sobotka 17
Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze