Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Franěk dostal teplotu, v Brně nenastoupí

1 2003
Pardubice - Smůla doprovází hokejového brankáře Petra Fraňka. Karlovarský gólman, který byl místo nemocného Jiřího Trvaje povolán do reprezentace a v úterý měl nastoupit v přátelském zápase proti Rusku v Brně, onemocněl a už národní tým opustil. "Místo tréninku ležel v posteli. Má teplotu přes 38 stupňů," posteskl si kouč Slavomír Lener.

"Po obědě provedu kontrolní vyšetření a domluvíme se na dalším postupu. V případě, že bude mít i nadále zvýšenou teplotu, bylo by pro něj nejlepší, kdyby se před začátkem extraligy doléčil doma," uvedl na Fraňkovu adresu lékař reprezentačního mužstva Jan Vanáč.

A Franěk skutečně odpoledne odcestoval do Karlových Varů.

Místo karlovarského gólmana, který se mohl dočkat reprezentačního startu po dlouhých sedmi letech, už nebudou trenéři povolávat dalšího náhradního brankáře. V Brně nastoupí jeden z dvojice Roman Málek - Adam Svoboda.

"I z důvodu možných komplikací je zbytečné dopředu oznamovat nominaci pro zápas s Ruskem. V NHL je také běžné, že se sestava oznamuje pár hodin před zápasem," řekl Lener.

Zdravotní problémy mají i další hráči. Kvůli náznakům virózy netrénoval sparťan Jaroslav Kristek, s bolavými zády trénoval pardubický Petr Sýkora, jehož stav průběžně sleduje doktor Vanáč, zároveň lékař pardubického klubu.

I z toho důvodu byli na pondělní trénink reprezentace pozváni pardubičtí Jaroslav Kudrna a Tomáš Divíšek. "Ale to bylo jen pro účely tréninku, aby nás byl dostatečný počet. Žádné závěry z toho nevyvozujte," tvrdí Lener.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze