Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Franěk se vrací do hokejové reprezentace

30 2003
Karlovy Vary - Bude to návrat na místo činu. Před sedmi lety chytal Petr Franěk za národní tým v duelu proti Švédsku, ovšem hrálo se ve Finsku. Jednalo se o přípravu na světový šampionát ve Vídni 1996, který skončil triumfem českého celku. Franěk byl tehdy třetím brankářem mistrovského mužstva, ale pak se jeho krátká reprezentační kapitola nadlouho uzavřela.

"Pozvánka je samozřejmě potěšením, ale dnes je týden před turnajem, zatímco před reprezentační přestávkou hrajeme ještě dva zápasy v extralize. Teď se soustředím na ně," prohlásil Petr Franěk.

Brankářská jednička Karlových Varů přitom vstoupila do sezony nešťastně. Reprezentační kouč Lener chtěl Fraňka vyzkoušet už před extraligovým startem na turnaji v Pardubicích, jenže obnovenou premiéru tehdy zhatila nemoc.

O pár dní později se Franěk zranil v přípravném duelu s Plzní a musel vynechat prvních deset extraligových zápasů. "Ono to spolu souviselo. Na sraz nároďáku jsem odjel nemocný a pak jsem nechytal, takže jsem nebyl úplně připravený a došlo k tomu zranění," míní karlovarský brankář.

Mezi tyče se vrátil v jedenáctém extraligovém kole a od té doby se dostal do čela brankářských statistik - v procentuální úspěšnosti je s číslem 94,60 úplně nejlepší.

"Měl jsem dohodu s trenéry, že půjdu do branky po týdnu maximálního tréninku. Cítil jsem se dobře, pokud jde o formu, ale měl jsem v podvědomí strach, aby se mi zranění neobnovilo," popsal Franěk svůj návrat do rozehrané soutěže.

Když je podle statistik nejlepší, nabízí se otázka, jestli předvádí své maximum, nebo jestli může chytat ještě lépe. "Všechno se dá chytit i pustit. Dostávám teď spíše smolné góly, jako naposledy v Českých Budějovicích ten první. Puk proti mě letěl po ledě, ale pak na nějaké nerovnosti nadskočil. Ale při troše štěstí se to možná chytit dalo," vybavil se Fraňkovi konkrétní okamžik.

A ještě jedna otázka: Chytá snad letos za lepší obranou než loni? "Tak bych to nestavěl. Jak loni, tak letos se mi za naší obranou chytá dobře. Jenom letos asi více podporuje útok."

Nominaci hokejové reprezentace na turnaj Karjala Cup najdete ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze