Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


František Kaberle se už těší do Prahy

4 2004
Atlanta - (Od spolupracovníka iDNES) - Jedna část sezony skončila, druha začíná. Hokejový reprezentant František Kaberle doufá, ze mu poslední měsíc a půl před prázdninami vynahradí zklamání, které zažil v Atlantě, kde hraje pátým rokem NHL. Atlanta sice ještě v lednu pomyslela na postup do play-off, nakonec však spadla mimo elitní osmičku Východní konference a sezona pro ni skončila.

Bez většího odpočinku vyrazí Kaberle do Prahy, kde se připojí k národnímu týmu v jeho přípravě na mistrovství světa. "Když už to dopadlo takhle, moc rád pojedu reprezentovat. Vždycky to pro mne byla čest a když mě pan Lener oslovil, hned jsem kývl," řekl třicetiletý obránce.

Ne všichni hokejisté zastávají takové stanovisko, někteří na mistrovství světa nechtějí hrát. Čím to, ze vy tak rád jezdíte hrát za Českou republiku?
Pět roků už hraji v Atlantě a nikdy jsme si nezahráli play-off, nikdy neměla sezena to pravé vyvrcholeni. Já si sezonu rád prodloužím, rád hraji za naši zemi. Vloni jsem u toho nebyl a pak jsem jenom překvapeně koukal, jak je u nás šampionát sledovaný. To jsem nečekal. Ovšem respektuji i odmítavé reakce. Po osmdesáti zápasech bývá tělo tak unavené, že se na konci sezony rozpadne a už nemá chuť letět přes oceán a začínat znovu.

Zajímal jste se, kdo z dalších hráčů z NHL letos na mistrovství světa přijede?
Ne, tohle šlo úplně mimo mne. Rozhodl jsem se sám za sebe, sestava mne nezajímala.

Hrála ve vašem rozhodování roli také skutečnost, že je šampionát v Praze?
To také, na domácím hřišti jsem ještě mistrovství světa nehrál. Těším se, i když vím, ze od fanoušků bude velký tlak, všichni budou chtít zlato. To stejně i my hráči, jednoznačně jdeme za prvním místem. Otázka je, jestli se to podaří.

Kdy jste se rozhodl reprezentační nabídku přijmout?
Jelikož v týmu všichni věřili v postup do play-off, nyní panuje zklamáni z toho, že se to nepodařilo. Já jsem začal na reprezentaci myslet posledních šest zápasů, kdy už bylo jasné, že skončíme zase v základní části.

Existuje vysvětleni, proč se ani letos Atlanta mezi nejlepší nedostala?
Když se podíváme do naší bilance, zjistíme, že na Silvestra jsme prohráli zápas v Detroitu v prodlouženi a od té doby jsme měli sérii dvaceti utkáni, z nichž jsme jen ve třech zvítězili. Tam někde jsme o šanci přišli.

To na vás měla silvestrovská porážka takový vliv?
Ne že by to bylo přímo tím datem. Ale tímto zápasem to zkrátka začalo. Přišla zranění, sestava se musela měnit. Celý leden jsme hráli blbe a pak už se to nedalo dohonit. Sice po tom, co se stalo na začátku sezony (dva hráči Atlanty měli autonehodu a obránce Snyder při ni zahynul - pozn. aut.) můžeme byt s konečným výsledkem možná spokojeni, ale rozčarování přesto je.

Autor:


Česká spořitelna, a.s.
Trainee v oblasti finančních analýz - Brno

Česká spořitelna, a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze