Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Frosch si na první německý gól ještě počká

29 2003
Hradec Králové - Že by ještě letos vymazal střeleckou nulu ve svých statistikách? S tím se hradecký hokejista Dušan Frosch již téměř rozloučil. Před sezonou přestoupil do týmu německé nejvyšší soutěže Wölfe Freiburg s vizitkou nejproduktivnějšího hráče hradeckého mužstva, ale v novém klubu zatím střelecké štěstí neměl.

"Šancí mám dost, ale zatím to do branky nespadlo," říká Frosch.

Svoji bilanci však v letošním roce už nevylepší. Před nedávnem si totiž zlomil nohu a místo zápasů v Německu se teď léčí ve východních Čechách. "Šel jsem do souboje u mantinelu a takhle to dopadlo. Operovali mě ještě v Německu, do poloviny prosince bude noha fixovaná a hrát bych měl začít až v lednu," vysvětluje útočník.

Freiburg je nováčkem nejvyšší německé soutěže a v tabulce mu patří poslední místo, navíc s poměrně značným odstupem za týmy před ním. Přesto není Frosch zklamán.
"Jde o hodně vyrovnanou soutěž, ve které první klidně prohraje s posledním," tvrdí.

Za pravdu mu dávají nedávné výsledky. Na přelomu týdne Freiburg nejprve prohrál doma se čtvrtým Kolínem 6:7 až po samostatných nájezdech, poté 4:5 na ledě druhého Frankfurtu. "Často platíme nováčkovskou daň," říká.

Mužstvo však určitě nezkušené není. Frosch v něm hraje například s bývalými českými reprezentanty Zelenkou, Kořínkem a Ščerbanem, dále v něm je několik Rusů a Kanaďanů.

"Hrajeme poměrně technický hokej a celá soutěž je na velmi slušné úrovni. Navíc se nehraje záludně," cení si Frosch na svém angažmá, během kterého až do svého zranění většinou nastupoval ve třetím útoku společně s Němcem Marešem a Francouzem Coqueuxem.

Poslední místo vytváří tlak na hráče. "Vedení klubu má touhu se v soutěži udržet a snaží se pro to dost udělat," konstatuje, "dobré pro nás je, že nás stále chodí povzbuzovat hodně diváků, kteří při zápasech vytvářejí výbornou atmosféru."

Přestože je Freiburg v současné době poslední a pohled na tabulku není příliš optimistický, může se Frosch těšit z toho, že sestup odvrátí. "Poslední hraje na konec sérii o záchranu s předposledním," vysvětluje.Témata: Výsledky Hokej

Najdete na iDNES.czmobilní verze