Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zastal se postiženého, ale vulgárně. Toronto brankáře tvrdě potrestalo

Ani Garret Sparks nevěřil, co se mu povedlo. Při premiéře v NHL za Toronto vychytal čisté konto. | foto: AP

28 2016
V minulé sezoně okouzlil fanoušky hokejového Toronta, při debutu vychytal čisté konto. Bavil svou bezprostředností, betony inspirovanými bývalým kanadským gólmanem Trevorem Kiddem, akrobatickým stylem. Američan Garret Sparks nyní upoutal pozornost jinak, drsnou reakcí na facebooku si vykoledoval suspendaci od Maple Leafs.

Za vším byl dobrý úmysl. Sparks, správce facebookové skupiny sdružující na 20 tisíc brankářů nejrůznějších výkonnostních úrovní, se na sociální síti chtěl zastat postiženého člověka.

Člověka, jehož vášní je stejně jako u ostatních členů skupiny Goalie Gear Sluts United, chytání puků. V tom, aby se mohl milovanému koníčku věnovat, mu komunita pomáhala. I materiálně.

A to se znelíbilo jednomu z diskutérů, který, zjevně ukřivděn, položil provokativní dotaz: „Znamená to, že také dostanu věci zdarma? Můžu být také případ pro charitu?“

Sparks, momentálně gólman torontské farmy, se neudržel a odpověděl opravdu hrubě. „Tylere, kde bydlíš? Chci si s tebou jít zahrát hokej. Dotáhnu tě do středového kruhu a zbiju tě na kaši, abys už nemohl mluvit tou tvojí hubou. Zníš jako třináctiletá holka.“

Z výroku jsme ukrojili vulgarismus. I bez něj jde od třiadvacetiletého brankáře o přešlap.Když byl v diskuzi posléze upozorněn, aby neurážel dívky, vzkázal Tylerovi : „Pardon. Ani ženy nekňourají tolik jako ty.“

Maple Leafs zareagovali okamžitě, Sparkse suspendovali. Z prostého důvodu, porušil klubová pravidla pro komunikaci na sociálních sítích.

Lidé z Goalie Gear Sluts United se jej, včetně Jacoba Winta, ředitele tréninkových kempů Legends Camp, zastali. Wint ocenil, že se Sparks postavil za postiženého člověka.

.Ani on ale nemohl schválit formu, kterou plavovlasý svéráz zvolil. Jako by se ve Sparksovi na moment projevila povaha muže, jehož maskou se nechal ovlivnit při volbě designu vlastní přilby. Rona Hextalla, nejtrestanějšího gólmana v dějinách NHL.

Jak dlouho bude Sparks za svou nerozvážnost pykat, se neví. Toronto jej suspendovalo na neurčito.Témata: Sparks, Facebook, Toronto
Najdete na iDNES.czmobilní verze