Gól nepustil, přesto další nulu nevychytal

18 2001
Calgary - Roman Turek zažil další báječný báječný večer v hokejové NHL, když v zápasu proti svému bývalému zaměstnavateli, týmu St. Louis, pokryl všech 38 střel mířících na jeho branku. Jenomže na jedno střídání jej trenér stáhl z ledu a shotout Turkovi zkazil. Českého gólmana může těšit alespoň skutečnost, že se pro něj v Calgary "peče" nová smlouva.Turek zazářil, Čechům se v NHL vedlo

Náladu Turkovi ale může vylepšit nový tříletý kontrakt s Calgary na 14 250 000 dolarů. "Buď už ho včera podepsal, nebo ho uzavře dnes," řekl agent Jaromír Henyš, Turkův zástupce v České republice. Oficiálně se Turkovi nula počítat nebude, protože kouč Greg Gilbert poslal v 15. minutě úvodní třetiny do branky Vernona. Ten za 54 sekund svého pobytu na ledě žádné střele nečelil.

"Musím se podělit o shutout s Mikem Vernonem, protože hrál jedno střídání. Díky, Miku," citoval Turkův trpký úsměv po utkání deník Calgary Sun. Mistr světa z Vídně přišel o možnost kralovat se čtyřmi čistými konty brankářům v NHL.

Turek pokračoval v úspěšné bilanci proti svému bývalému týmu. V prvním vzájemném duelu v letošní sezoně 22. října pochytal 26 střel a pomohl k výhře 3:2. Jedenatřicetiletému brankáři se vůbec proti bývalým spoluhráčů daří. Za dva roky v St. Louis proti Dallasu, kde strávil úvodní dvě sezony své zámořské kariéry, neprohrál. Z devíti zápasů s Turkem v brance Blues sedm vyhráli a dvakrát remizovali, včetně všech čtyř vítězných duelů v letošním play off. "Nemohu prozradit své tajemství. Něčím to být musí, ale neprozradím to," vtipkoval Turek.