Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gólman Hašek bere nemoc jako profesionál

12 2001
Praha - Před týdnem se vrátil ze zámoří. Vypadal spokojeně, vtipkoval, vyprávěl o novém týmu Detroit Red Wings. Jenže teď už osmý den leží hokejový gólman Dominik Hašek v nemocnici v Pardubicích, sužuje ho zatím neznámý druh virového onemocnění. "Má zatím nezjištěné problémy, možná způsobené nějakou infekcí," řekl zámořské agentuře AP Jan Feřtek, ředitel pardubické nemocnice, kde je gólman hospitalizován na kardiologickém oddělení. "Není to nic vážného. Necháváme si ho tady, abychom předešli dalším komplikacím."

Hašek je podle svého obchodního partnera Jiřího Vopršala sice smutný, ale bere léčení jako profesionál. "Je trpělivý a ví, že musí čekat," říká Vopršal. "I když jak venku svítí sluníčko a on tam leží...."

Nejbližší aktivity musel jeden z nejlepších brankářů historie zrušit, nezúčastní se nedělního tenisového turnaje hvězd v Jablonci nad Nisou. "Kdyby byl zdravý, tak tam jede a hraje jako vzteklý," povzdychl si Vopršal. Místo něj se na exhibici předvede obránce Jiří Fischer, jeho nový spoluhráč z Detroitu.

Hašek byl po sezoně na dovolené v Las Vegas, hodně se navíc projížděl divokou přírodou s dětmi na kole. Mohl se něčím nakazit právě tam? "Není nic jasného, očekáváme výsledky vyšetření," prohodil pouze Vopršal.

Doufá, že se hrdina z Nagana rychle vyléčí a znovu se dostane do perfektní kondice. Právě toto léto chtěl Hašek ještě více trénovat, aby byl na sezonu v novém týmu perfektně připravený.

"Dominik pevnou vůli prokázal už při několika zraněních, kdy se vracel s buldočí silou," uklidňuje Vopršal. Hašek se po devíti sezonách rozhodl opustit Buffalo, k vytouženému Stanley Cupu by měl dokráčet v mužstvu Detroit Red Wings.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze