Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gólman Hašek zahájil jednání o budoucnosti

31 2001
N e w Y o r k - Vedení zámořského hokejového klubu Buffalo Sabres zahájilo jednání s gólmanem Dominikem Haškem o jeho další budoucnosti. Český brankář chtěl už před dvěma lety ukončit kariéru, ale nakonec si to rozmyslel a uzavřel v Buffalu roční smlouvu s opcí na další rok. Poté, co letos Sabres neprošli přes Pittsburgh do finále Východní konference NHL, se v tisku objevily spekulace, podle nichž se Hašek rozhodl v zámoří odehrát ještě minimálně jednu sezonu.

Dokonce je prý kvůli tomu ochoten jít dolů s platem. S příjmem devět miliónů dolarů za sezonu byl totiž pro klub velkou zátěží.

Prvního jednání se v úterý na straně vedení zúčastnili šéf klubu John Rigas a generální manažer Darcy Regier. Český gólman se dostavil v doprovodu svého zástupce Riche Wintera. Schůzka se konala v sídle vlastníka Sabres, mediální společnosti Adelphia Communications.

K jednání se nikdo ze zúčastněných přímo nevyjádřil. Po jeho skončení mluvčí klubu Michael Gilbert pouze prohlásil, že "v nejbližší době dojde k dalším rozhovorům, neboť jde o věc, kterou je třeba důkladně probrat". Víc odmítl prozradit, nesdělil ani termín další schůzky.

Šestatřicetiletý Hašek, pětinásobný vítěz Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana a dvojnásobný držitel Hartovy ceny pro nejužitečnějšího hráče NHL, už dříve potvrdil, že by rád za rok nastoupil za Českou republiku na olympijských hrách v Salt Lake City.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze