Gólman Trvaj proti Voskresensku neinkasoval

Moskva - Další nulu si v ruské lize připsal brankář Jiří Trvaj z Togliatti, tentokrát vychytal týmu bezbrankovou remízu v utkání osmapadesátého kola s Voskresenskem. V minulém utkání s Omskem sice přišel po 305 minutách a 56 vteřinách o svou rekordní neprůstřelnost.

RUSKO

Český brankář Dušan Salfický v ruské lize třikrát inkasoval a jeho CSKA Moskva prohrál na ledě Jaroslavle 1:3.

Hosté sice od začátku druhé třetiny vedli, po pěti minutách ale vyrovnal Jan Peterek. Český útočník pak přihrál na druhý gól obránci Martinu Hlavačkovi, u třetí branky v síti Salfického asistoval David Moravec.

Česká spolupráce se osvědčila i Omsku, který vyhrál v Ufě 3:1. Druhý gól vítězů dal po kombinaci Jaroslava Bednáře a Pavla Patery Tomáš Vlasák.

Zdeněk Orct v brance Kazaně inkasoval dvakrát a jeho tým prohrál s Dynamem Moskva 1:2.

Výsledky - 58. kolo:
Magnitogorsk - Nižněkamsk 4:2, Ufa - Omsk 1:3 (za hosty Vlasák 1+0, Bednář 0+1, Patera 0+1), Togliatti - Voskresensk 0:0 po prodl., Dynamo Moskva - Kazaň 2:1, Jaroslavl - CSKA Moskva 3:1 (za domácí Peterek 1+1, Hlavačka 1+0, Moravec 0+1), Nižnij Novgorod - Chabarovsk 1:3.

FINSKO

Hokejisté Blues Espoo deklasovali ve finské lize Pelicans Lahti 6:0. Brankou a asistencí se na kanonádě podílel český útočník Ladislav Kohn. Stejnou bilanci si
dnes připsal i Petr Šachl, jeho SaiPa Lappeenranta však nakonec podlehla Jokeritu Helsinky 2:3 v prodloužení.

Výsledky - 62. kolo:
Blues Espoo - Pelicans Lahti 6:0 (Kohn 1+1), Hämeenlinna - Lukko Rauma 2:3 v prodl., Ilves Tampere - TPS Turku 1:2, Jyväskylä - Ässät Pori 2:3 v prodl., SaiPa Lappeenranta - Jokerit Helsinky 2:3 v prodl. (za domácí Šachl 1+1), Tappara Tampere - Kärpät Oulu 4:5 (za hosty Tenkrát 1+0).

SLOVENSKO

Hokejisté Trenčína porazili v druhém utkání čtvrtfinále slovenské extraligy Poprad 2:1 a vedou v sérii 2:0. Vítězný gól Trenčína vstřelil osm minut před koncem zápasu český legionář Jiří Heš.

Čtvrtfinále - 2. zápasy:
Zvolen - Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Bbranky:
18. Rajčák, 28. Igor Majeský. Rozhodčí: Konc - Mášik, Novák. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 3520. Stav série: 2:0.

Dukla Trenčín - Poprad 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
34. Opatovský, 52. Heš - 40. Horňák. Rozhodčí: Jonák - Tvrdoň, Mészáros. Vyloučení: 2:5, navíc Fabuš (Trenčín) 10 min., Bez využití. Diváci: 6150. Stav série: 2:0.

Čtvrtfinále - 1. zápasy:
Košice - Žilina 4:3 ve druhém prodl. (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0)

Branky: 23. Šimurda, 28. Hvila, 39. Kledrowetz, 97. Frühauf - 25. Beran, 44. Kontšek, 54. Krajčí. Rozhodčí: Čaprnka - Krpelec, M. Valach. Vyloučení: 5:8, navíc Topoli (Košice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2000. Stav série: 1:0.

Slovan Bratislava - Skalica 3:2 ve druhém. prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Branky: 54. z trest. střílení a 97. Kuľha, 25. Pavličko - 25. Ertel, 42. Čársky. Rozhodčí: Beniač - Halecký, Milovčík. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 6795. Stav série: 1:0.

NĚMECKO

Český útočník Jiří Zelenka vstřelil v utkání Freiburgu proti Augsburgu v německé hokejové lize gól, kterým domácímu týmu pomohl k vysoké výhře 8:4. Třikrát se za
poslední tým tabulky trefil Dany Bousquet, vítězství Freiburgu vychytal český gólman Rostislav Haas.

Poslední místo v play off dnes zabral Düsseldorf, který vyhráli 1:0 na ledě Eisbärenu Berlín. Hráči z německé metropole se navzdory porážce stali potřetí vítězi základní části. O složení dvojic pro vyřazovací boje se rozhodne ve zbylých dvou kolech.

Výsledky - 50. kolo:
Kolín n. R. - Krefeld 4:1, Hamburk - Ingolstadt 1:3 (za hosty Ficenec 0+1), Eisbären Berlín - Düsseldorf 0:1, Freiburg - Augsburg 8:4 (za domácí Zelenka 1+0), Norimberk - Hannover 4:1, Iserlohn - Mannheim 2:5, Kassel - Frankfurt 2:0.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté Klotenu se nedostali do play-off švýcarské ligy. Tým, za který hraje i český útočník Jaroslav Hlinka, měl v posledním kole základní části volno a mohl jen čekat, jak dopadne souboj jeho konkurentů v boji o osmé místo Fribourgu a Zugu.

Hosté, kteří už měli postup jistý, prohráli 1:3 a při bodové rovnosti měl v minitabulce nejhorší bilanci právě Kloten. O švýcarský titul tak bude moci bojovat pouze davoský
forvard Josef Marha.

Ve čtvrtfinále se Fribourg utká s vítězem základní části a obhájcem titulu Luganem, Zug nastoupí proti Bernu. Další dvojice tvoří Ženeva - Ambri/Piotta a Davos - Curych.

Výsledky - 52. kolo:
Davos - Lausanne 0:2, Fribourg - Zug 3:1, Ženeva - Bern 3:1, Lugano - Ambri/Piotta 6:2, Langnau - Basilej 4:1.