Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gólman Turek má v Calgary novou smlouvu

20 2001
Calgary - Novou čtyřeletou smlouvu, která mu může přinést celkový zisk až 19 milionů dolarů, podepsal český hokejový brankář Roman Turek s týmem Calgary Flames. Je v ní zanesena i klauzule, že proti své vůli nemůže být vyměněn do jiného týmu. Calgary je nejlepším defenzivním týmem v této sezoně a Turek se může pyšnit statistikou 1,62 obdržené branky na zápas.

"Turek je velmi kvalitní hokejista, který neustále dokazuje, že patří mezi nejlepší gólmany v NHL," uvedl generální manažer Flames Craig Button. "Calgary považuje Romana a jeho rodinu za člena naší klubové rodiny. Těšíme se, že s jeho přispěním se nám podaří natrvalo se usadit ve špičce NHL," dodal.

Spokojenost čiší i ze samotného Turka. "Peníze nejsou všechno," řekl po podpisu smlouvy. "I kdybych si vydělal méně, ale byl bych šťastný a v hokeji by se mi dařilo, bylo by to pro mne důležitější," citovala jej agentura AP. V Calgary má prý Turek ideální zázemí. "Má rodina je spokojená a já také. Hraji za jeden z nejlepších klubů v NHL, teď mi nic nechybí," dodal.

Generální manažer Calgary a Turkův agent začali na smlouvě pracovat ihned po červnové výměně ze St. Louis. Po skončení této sezony by se totiž brankář stal neomezeně volným hráčem a mohl by odejít do libovolného klubu.

V prvním roce si Turek vydělá 4 miliony, ve druhém 4,25 milionu, ve třetím 5 milionu a uplatní-li klub opci i na čtvrtou sezonu, tak v té ještě 5,75 milionu. Jeho dosavadní roční výdělek činil 2,8 milionu dolarů.

V NHL chytá Turek od roku 1996. S Dallasem vyhrál v roce 1999 jako náhradní brankář Stanley Cup, náasledující dvě sezony působil v St. Louis. Je mistrem světa z roku 1996 a členem širší nominace pro olympiádu v Salt Lake City.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze