Karlovy Vary - Slavia

Karlovy Vary - Slavia | foto: Martin Stolař, MAFRA

Gólman Turek vychytal třetí nulu v řadě. Extraliga viděla hattricky Straky a Hübla

• 27
Najít hlavní hrdiny 28. kola hokejové extraligy není obtížné. Budějovický gólman Roman Turek pomohl svému celku k výhře 2:0 v Třinci. Brankářský veterán nebyl překonán už 184 minut. Plzeňský útočník Martin Straka se trefil třikrát proti Kladnu, navíc asistoval u vítězného gólu na 5:4.

Stejnou bilanci, tedy tři branky a jednu asistenci, má i litvínovský forvard Viktor Hübl. Zápas Severočechů proti brněnské Kometě skončil 6:5.

V repríze finálového souboje z minulého play-off zvítězili Karlovarští nad Slavií 2:1. Rozhodl Rastislav Dej.

Zlín doma zdolal Mladou Boleslav 4:2. Dvakrát se prosadili domácí kanonýr Jaroslav Balaštík a jeho útočný kolega Bedřich Köhler.

V předehrávaném utkání vyhrály Vítkovice v Liberci 3:2 po samostatných nájezdech. Více v článku Vedoucí Vítkovice zachránil v Liberci penaltový specialista Burger

Dohrávka mezi pražskou Spartou a Pardubicemi se hraje v úterý 1. prosince.

třinec - České Budějovice 0:2

Tři zásadní události přinesl duel Třince proti Českým Budějovicím. První přišla už v čase 20:22. Třinecká Werk Aréna se ponořila do tmy zrovna ve chvíli, kdy se rozhodčí chystali vylučovat. Pak se 28 minut nehrálo. Proč? Vyhořel rozvaděč u vchodu do stadionu. Spálenina byla cítit až v ochozech. Další dvě události už byly hokejové. Na gól se čekalo až do minuty padesáté, přinesla ho efektní přihrávka Sailera a zakončení Šimánka. A protože brankář Turek vychytal už třetí nulu v řadě, zůstává neprůstřelný po 184 minut. Naopak Třinečtí vyšli doma střelecky naprázdno podruhé za sebou.

Dále čtěte: Rána a pak tma. V třinecké aréně se místo hokeje čekalo na příjezd hasičů x Brankář Roman Turek útočí na rekord. Statistiky nesleduju, tvrdí

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Chtěli jsme předejít tomu, co se nám doma stalo s Pardubicemi a neinkasovat zkraje góly. Na obou stranách se hrály důsledné obrany. Z hlediska toho naše mužstvo předvedlo po dlouhé době velmi dobrý výkon. Ale postupně se z toho stal zápas o jednom gólu. My ho z jedné menší chybičky dostali, i když šancí Budějovice v poslední třetině tolik neměli."

František Výborný (České Budějovice): "My jsme s výsledkem moc spokojeni, Třinec je výborné mužstvo a i v rozbruslení se mi dneska moc líbil. Mužstvo hrálo dobře do obrany. Udržet dvě třetiny stav 0:0 není v Třinci jednoduché. Pak jsme dali gól, který nás nastartoval. V závěru chytil dvě tutovky domácích výborný brankář Turek, pak už to byla ze strany domácích trochu křeč."

Branky a nahrávky: 50. Šimánek (Sailer), 60. Sailer (Vak). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3371. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2

Třinec: Hamerlík - Cartelli, Andersons, Zíb, Hrabal, Lojek, Malec, Výtisk - D. Květoň, Polák, Bonk - Kohn, Polanský, M. Růžička - Pospíšil, Peterek, Martynek - Tomas, Kanko, Hampl. Trenéři: Marek a Kopřiva.

České Budějovice: Turek - Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Kotaška, Melichar - Mertl, Vak, Veselý - Gulaš, Mikeska, L. Květoň - Melichárek, Šimánek, Sailer - Hřebejk, Micka, Kotrla. Trenéři: Výborný a Kupka.

Plzeň - Kladno 5:4

Kouzlo domácího kapitána, majitele a hrající legendy Martina Straky zafungovalo i na hokejisty Kladna. Sedmatřicetiletý útočník se blýskl třemi trefami a jenom díky němu dokázali Západočeši s hosty držet krok. Rozhodující úder si pak Straka coby asistent a Tomáš Vlasák jako střelec schovali do 53. minuty. Pro šťastného zakončovatele se jednalo o vstupenku do Klubu hokejových kanonýrů. V lize či reprezentaci už nastřílel rovných 250 branek.

Marian Jelínek (Plzeň): "Bojovali jsme spíš sami se sebou, se svou myslí. Už před utkáním jsme věděli, že Kladno teď není v dobré pohodě, ale věděli jsme, že nesmíme nic podcenit. V zápase ale byl soupeř houževnatý a stále nám odskakoval o gól, přesto jsme to nakonec dokázali dovézt k výhře a to mě těší. Nevím, proč jsme ale do utkání tak špatně vstoupili. Stažení na tři lajny bylo nutností a téměř celý tým si po první třetině nezasloužil dál hrát."

Petr Kasík (Kladno): "Po dvě třetiny jsme dnes podali dobrý výkon. Utkání rozhodly přesilovky. Domácí na rozdíl od nás využili tři a otočili tak zápas. Pokaždé, když jsme vedli, jsme tam měli šance dát další gól. Chyběl nám ale důraz v zakončení a na dvoubrankový rozdíl jsme soupeři neodskočili. Na Martina Straku jsme se samozřejmě připravovali, ale bohužel jsme ho neubránili."

Branky a nahrávky: 13. Straka (Vlasák, Jiří Hanzlík), 31. Adamský (Vampola, Modrý), 35. Straka (Vlasák), 47. Straka (Benda, Vampola), 53. Vlasák (Straka) - 9. Bělohlav (Šinágl), 26. Horna (Kuchler), 31. Kuchler (Tročinský, Stieler), 36. Frolík (Kalla). Rozhodčí: Hradil, Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 6624. Třetiny: 1:1, 2:3, 2:0.

Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O'Brien - Vostřák, Straka, Vlasák - Kracík, Vampola, Tvrdík - Hvila, Jan Kovář, Adamský - Scofield, M. Heřman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Kladno: Kopřiva - Trončinský, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, D. Růžička, J. Dlouhý - Horna, Branda, M. Procházka - Valský, Šinágl, Bělohlav - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

Karlovy Vary - Slavia 2:1

Zápas jsme sledovali v on-line reportáži

Vyválčeného vítězství svého týmu se dočkali diváci v KV Aréně. První třetina patřila domácím, díky Čuttově pumelici v přesilovce pěti proti třem se ujali vedení. Ve druhé dvacetiminutovce převzali iniciativu hosté, odměnou jim byl Tomicův střelecký úspěch. Že dnes budou padat puky pouze do jediné klece, o tom rozhodl v 50. minutě Rastislav Dej a následná desetiminutovka, kdy se domácí věnovali urputnému bránění. Západočeši vyhráli po čtyřech nezdarech, naopak hosté čekají na výhru už tři zápasy.

Pavel Hynek (Karlovy Vary): "Hráli jsme s nejlepším týmem ve venkovních zápasech a připravovali jsme se na brejky Slavie. Vítězství jsme vydřeli. Musíme však tento výkon potvrdit v dalších zápasech. Měl jsem dnes pocit, že hráči za vítězstvím jdou. Byla cítit vůle a hlad po vítězství."

Jiří Čelanský (Slavia): "Sledovali jsme bojovný, urputný a kvalitní zápas, který se hrál na hranici sebeobětování. Domácí byli asi po zásluze o ten gól lepší."

Branky a nahrávky: 6. Čutta (Dobroň), 50. Dej (Mucha, Hluchý) - 29. Tomica (Havel, Sloboda). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Jindra, Kostka. Vyloučení: 6:5, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4735. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0.

Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Čutta, Dobroň, Prošek, Mucha, Parýzek, Tribuncovs, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Dej, Pletka - Zaťovič, Kristek, Melenovský - Kuběna, Skladaný, Zucker. Trenéři: Hynek, Baďouček a Pavel Kněžický.

Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, J. Drtina, Kolařík, Sloboda, Špelda - D. Hruška, Beránek, Tomica - Kůrka, Červenka, Sklenář - Havel, V. Růžička ml., Vondrka - P. Jelínek, M. Čermák, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Zlín - Mladá Boleslav 4:2

Absence mladé brankářské hvězdy Jakuba Sedláčka (utrpěl tržnou ránu během tréninku) nemusel domácí příliš mrzet. I přesto, že v závěru zápasu jeho náhradník Štůrala ukázkově namazal na gól Nouzovi. Jenže to už bylo o výsledku rozhodnuto. Zlínští totiž mají ofenzivní komando Balaštík, Leška, Köhler, které se postaralo o všechny góly vítězů. V oslabení, při hře pět na pět, v přesilovce i z trestného střílení. Všech nabízených situací využilo toto trio, aby svůj tým vrátilo na třetí příčku v extralize.

Zdeněk Venera (Zlín): "První třetina byla z naší strany hodně špatná a opatrná. Nevím, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby Boleslav proměnila na začátku střetnutí trestné střílení. Naštěstí brankář Štůrala nájezd zneškodnil. Ve druhé třetině se hra výrazně zlepšila. Šli jsme do dvougólového náskoku a ve třetí třetině jsme zápas dovedli už v poklidu do úspěšného konce."

Jiří Šejba (Mladá Boleslav): "V první třetině jsme hráli hokej, který jsme chtěli ve Zlíně produkovat. Hra byla vyrovnaná, měli jsme i pár šancí. Dá se říci, že ve druhé třetině jsme udělali individuální chyby, které se podepsaly na výsledku utkání."

Branky a nahrávky: 13. Balaštík, 26. Köhler (Leška, Hamrlík), 38. Balaštík (Hamrlík, Leška), 47. Köhler z trestného střílení - 17. Žabka (Král), 60. Nouza. Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler - Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 6:10, navíc Balán - Pabiška, Macho všichni 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4068. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:1.

Zlín: Štůrala - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Míka, Švrček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán (50. Mokrejš), F. Čech - Kubiš, Roman Vlach, Sivák. Trenéři Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Frolo, Lehikoinen, Jindra - Pabiška, Král, Sup - Boháč, T. Sýkora, Nouza - Fabuš, Macho, Bahenský - Gajovský, D. Vrbata, Handlovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

litvínov - kometa Brno 6:5

Zápas jsme sledovali on-line reportáži

Velké hokejové drama s jedenácti trefami viděli diváci na severu Čech. První dějství patřilo hostům, po gólech Dlouhého a Vondráčka se už zdálo, že nové brněnské koště v podobě trenéra Mojmíra Trličíka dobře mete. Pak se ale do hlavní úlohy obsadil útočník Viktor Hübl a třemi góly pomáhal k obratu. Hosté už však nejsou tou odevzdanou družinou z úvodu soutěže. Srovnáním na 5:5 bojovali aspoň o bod. Při své premiéře v extralize se prosadil čtyřiatřicetiletý obránce Alexandr Lhotský. Rozhodnutí přišlo v čase 58:58. Po Pilařově úderu mohou Severočeši slavit a Jihomoravané smutnit.

Jiří Kučera (Litvínov): "Měli jsme katastrofální první třetinu. Nevím, co bych k tomu řekl, protože my si v kabině něco řekneme, že budeme hrát jednoduše a nebudeme vylučovaní a mně to připadá jako by to bylo obráceně. Ve druhé třetině jsme udělali nějaké změny v sestavě, zlepšili jsme se a vyjádřili to i gólově. Bohužel, některé chyby jedinců, které se tam zase staly, nás sráží dolů."

Mojmír Trličík (Brno): "Přijeli jsme s pozměněnou sestavou, některé změny byly vynucené zdravotním stavem, některé ze sportovního hlediska. V posledních trénincích jsme se hodně zaměřili na přesilovou hru a dnes jsme to dokázali prodat. Při výsledku 0:2 i soupeř změnil hru, ale my některé věci změnili úplně nevynuceně a tam si myslím, že jsme se jasně připravili o lepší výsledek. Trvaje jsme střídali proto, že při gólech neměl štěstí a já věřil, že Sasu Hovi ho mít bude. Druhým záměrem byla eventuální možnost nájezdů. Dopředu jsem věděl, že tam by chytal."

Branky a nahrávky: 28. V. Hübl (Jenáček, Kubinčák), 29. Lukeš (Reichel), 38. V. Hübl (Jenáček), 41. Kubinčák (V. Hübl, Skuhrovec), 50. V. Hübl (Jánský), 59. Pilař (Kroupa, Lukeš) - 10. R. Dlouhý (Bičánek), 19. Vondráček (Bičánek, Šindel), 37. Huml (Varaďa), 47. R. Dlouhý (Bičánek, Šindel), 53. Lhotský (Dopita, R. Dlouhý). Rozhodčí: Minář, Mikula - Hlavatý, Vengřín. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:3. Diváci: 4372. Třetiny: 0:2, 3:1, 3:2

Litvínov: J. Hübl (21. Brzobohatý) - Pilař, Kroupa, Skuhrovec, Švarný, Punčochář, Gureň, Kubát - J. Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Pavlikovský, Heinisch. Trenéři: Kučera a Šlégr.

Kometa Brno: Trvaj (53. Hovi) - J. Novák, Mojžíš, Koma, Bičánek, Lhotský, Zubíček, Houdek, Kempný - J. Svoboda, Huml, Varaďa - Vondráček, Dopita, R. Dlouhý - Bourret, Tomajko, Šindel - Ludvík, R. Procházka, Brabenec. Trenéři: Trličík a Zábranský.