Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gólmani: z náhradníků hvězdy

24 2004
Chomutov, Ústí - Náhradní brankáři vytáhli svá mužstva z bryndy. Chomutovský Michal Podolka a ústecký Jiří Zikmund sice čtvrtfinále prvoligového play-off začali na střídačce, ale postupovou euforii si oba hokejisté užili už na ledě. A oba se těší, jak si zachytají i v semifinále. Ani s jedním v rozhodujícím, pátém střetnutí čtvrtfinále prý nervozita příliš necloumala.

"Trošku mě bolej nožičky, ale jinak pohoda," hlásil Zikmund, vyhlášený flegmatik, po sobotní slávě. Proti Olomouci vychytal nulu, to se cení. "Zaplatím basu piv."

"Cítil jsem se v klidu, kluci hráli perfektně dozadu," řekl i Podolka po bitvě s Třebíčí. Vypjatou sérií si prošel už v Americe, kde nastoupil ke klíčovému, sedmému utkání.
"Tehdy to ale tak dobře nedopadlo," přiznal. Teď byl nervózní hlavně ve čtvrtém zápase v Třebíči. "Hráli jsme venku a museli zvítězit, jinak bychom skončili."

Když Podolka dostal šanci, říkal si: neudělat ostudu. "Kluci z týmu mi pomohli k sebevědomí, je to i o štěstí."

Podolka naskočil do série od začátku třetí partie, Zikmund v jejím průběhu. A vydrželi až do konce. Oba však svorně drží své brankářské kolegy, kteří zahájili play-off v roli jedniček.

"Fikrt je výborný brankář, prostě mu jeden zápas nevyšel, to se gólmanům stává. Byl možná zbytečně moc nervózní," řekl šestadvacetiletý Podolka o svém spoluhráči.

I Sáblíka, který se po dvou brankách v oslabení ve druhém zápase emotivně na internetu omlouval ústeckým divákům, jeho kumpán Zikmund hájí. "Neberu to jako skok z postu dvojky na jedničku," odmítá hrdina Lvů.

"Sáblo prostě potřeboval oddech, sezonu odchytal parádně. V Olomouci dostal za dvě minuty tři góly, za které nemohl."

I Zikmund si užil na olomouckém stadionu své. Prý dostal od fanoušků do hlavy řetězem... "Ne, ne, letěl vedle," šibalsky mrknul. "Chtěl jsem si ho vzít na památku, ale sebrali mi ho."

Chystá se na Beroun, vítěze dlouhodobé části. "Letos jsem proti němu chytal dvakrát, jedna prohra a plichta," zmínil Zikmund svou bilanci s Medvědy.

Podolka si zase nic nedělá z jihlavských hvězd Kaňkovského či Bakuse: "Na jednotlivé hráče se nesoustředím. Ať je to Pepík nebo Franta, každý může dát gól z jakékoli pozice."

Brankáři v číslech
Jiří Zikmund (Ústí)
úspěšnost zásahů v playoff 96,00 % (1. místo) - brankový průměr 1,41
Michal Podolka (Chomutov)
úspěšnost zásahů v playoff 94,29 % (4. místo) - brankový průměr 1,79

Ti, kteří začali play-off jako jedničky
Lukáš Sáblík (Ústí) 90,91 %, 3,23
Michal Fikrt (Chomutov) 83,72 %, 4,24

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze