Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


NHL? Jágr? Víc jsou zlata z mládeže, ukázal Moore své tetování

Posila hokejového Chomutova Greg Moore (vpravo). | foto: Petr Bílek, MF DNES

2 2014
Česky se naučil Ahoj, Prosím, Děkuji, ale po sezoně by mohli děkovat jemu. Americký útočník Greg Moore je jednou ze zahraničních posil hokejového Chomutova.

Ve slavných New York Rangers se v sezoně 2007/08 potkal i s českou hokejovou superstar Jaromírem Jágrem, o trochu výš než starty v NHL však americký útočník Greg Moore staví tři tituly mistra světa z mládežnických kategorií.

„Podívejte, nemám tetování z NHL, ale mám na paži tři zlaté medaile,“ vyhrnul rukáv třicátník Moore, který posílil prvoligové Piráty Chomutov. Poslední tři sezony strávil v Německu, ale ta minulá se kvůli zranění smrskla na pouhé dva zápasy.

Přetrhl jste si křížové vazy v koleni. Nejtěžší zranění v kariéře?
Bylo moje vůbec první! A hned takhle vážné. Návrat byl složitý. Jsem motivovaný, abych vrátil svou výkonnost na bývalou úroveň. Když jsem dostal nabídku, cítil jsem, že je to zajímavá šance. Že bych mohl mít dobrou sezonu a pomoct Pirátům.

Ale zatím je to jen 1. liga. Budete se chtít ukázat a dostat se do extraligy, ať s Piráty, nebo sám?
Nikam se necpu. Když všechno půjde dobře a budeme mít fajn sezonu, rád zůstanu. Klidně i v 1. lize, kdyby postup nevyšel. Ale týmovým cílem je extraliga; vidím, že v mužstvu je hodně talentu!

Čím přispějete vy?
Hraji přímočaře, nejsem typ, co by kličkoval. Jdu rovnou do brány. Moje první myšlenka je vypálit, ale skáču i do střel, blokuju je.

Máte 10 startů v NHL za Rangers a Columbus. Vzpomínáte často?
Na tyhle dny nikdy nezapomenu. Každý profesionál sní o tom dostat se na tuhle úroveň. Speciální zkušenost! V Rangers se sešla spousta skvělých hráčů. Byl jsem šťastný, že jsem se učil od hvězd jako Jágr, Shanahan, Drury, Gomez...

BICEPS PLNÝ MEDAILÍ. Greg Moore je hrdý na své tituly z mládežnických...

BICEPS PLNÝ MEDAILÍ. Greg Moore je hrdý na své tituly z mládežnických kategorií. S reprezentací USA vyhrál mistrovství světa U17, U18 i juniorský šampionát.

Jak na vás Jágr zapůsobil?
Pamatuju si ho dobře, ale většinou jsem ho sledoval z povzdálí. Na ledě byl příjemný kluk, mimo něj tehdy ne moc společenský. Hleděl si svého, moc nemluvil se mnou ani s dalšími mladými. Hodně jsem si všímal Shanahana a Druryho, analyzoval jsem jejich hru.

Jste trojnásobný mistr světa. Kam tyhle úspěchy řadíte?
To je hodně speciální! Zlata stavím na stejnou úroveň, ne-li na vyšší než mé zápasy v NHL. Možná to znamená trochu víc. V americkém mládežnickém programu byla moje generace první, která vyhrála mistrovství světa U17, U18 i juniorský šampionát. V týmu byli třeba Parise, Kesler nebo Suter.

Jak se vám líbí v Chomutově?
Žiju sice teď ve velkoměstě, v Los Angeles, ale vyrostl jsem na menším městě. Takže mi to nedělá problém. Chomutov poznáváme, ale my toho moc k životu nepotřebujeme... Jsem tady s manželkou a se psem, máme huskyho.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze