Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gretzky do Síně slávy NHL

22 1999
N e w Y o r k - Legendární hokejista Wayne Gretzky bude dnes večer slavnostně uveden do Síně slávy zámořské NHL. Osmatřicetiletý hokejista, který v dubnu ukončil kariéru, je držitelem několika historických rekordů. "Samozřejmě, že mě moc těší uvedení do Síně slávy. O něčem takovém sní každý hokejista," uvedl Gretzky, který slavnostní akt chápe jako skvělou příležitost, jak poděkovat všem, kteří mu během kariéry pomohli. Spolu s ním budou mezi velikány NHL uvedeni ještě dva bývalí sudí Andy Van Hellemond a Scotty Morrison.

"Když jsem skončil, věděl jsem, že si od hokeje potřebuji na nějakou dobu odpočinout," odpověděl Gretzky na otázku, zda se do NHL vrátí jako trenér nebo funkcionář. "Hrál jsem hokej 36 let a rád vzpomínám na každou minutu na ledě. Dal jsem té hře všechno. Teď prostě potřebuji přestávku," zdůvodnil devítinásobný vítěz Hartovy trofeje pro nejužitečnějšího hráče ligy, proč zatím neuvažuje o tom, že přijme nějakou funkci v NHL, o čem spekuluje tisk.

"Možná, že se jednou na led vrátím," nechal si otevřená dvířka. "Teď se na to ale rozhodně necítím." Majitel čtyř prstenů za vítězství ve Stanleyově poháru si užívá zaslouženého odpočinku. "Dostal jsem sice několik nabídek, ale odmítl jsem je. Věděl jsem, že musím na nějakou dobu hokej úplně vypustit. Vychutnávám, že jsem Wayne Gretzky, bývalý hráč, který těší velké pozornosti všude, kam přijde. Je to legrace," pravil šestnáctinásobný účastník zápasu All Star. Jeho slova potvrzuje reakce fanoušků, kteří ho před začátkem sobotního zápasu Rangers a Toronta uvítali minutu a půl trvajícím potleskem.

Autor:


Témata: Wayne Gretzky

Najdete na iDNES.czmobilní verze