Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gretzky: Hokejové hvězdy pokaždé upřednostní NHL před KHL

Wayne Gretzky | foto: Reuters

14 2008
Legendární hokejista a současný trenér klubu NHL Phoenix Coyotes Wayne Gretzky nevěří, že se nově vzniklá Kontinentální hokejová liga může vyrovnat tradiční NHL.

Když slavný Kanaďan v roce 1999 v dresu New York Rangers zakončil svou úspěšnou kariéru v NHL, dostal lukrativní nabídku z Evropy.

Angažmá v druhořadé soutěži ovšem Gretzkého nijak nezlákalo. Stejně by se podle kouče a zároveň spolumajitele Phoenixu Coyotes zachovaly také současné hvězdy NHL.

"Když jsem končil, nabízeli mi šílené peníze ve Švýcarsku. Tehdy jsem si říkal, že to může být zábava, ale National Hockey League je jen jedna," citoval sedmačtyřicetiletého rekordmana zámořské ligy server kanadské televize TSN.

"V případě, že nehrajete a nestřetáváte se s nejlepšími hráči, tak to není ono," dodal Gretzky, jenž dále odbočil od Kontinentální ligy a nastínil svou vizi přidání dalšího kanadského klubu do NHL.

"Klidně si umím představit, že města jako Hamilton či Kitchener se stanou součástí NHL. S tím je ovšem spojena celá řada vyjednávání u červeného stolu," dodal.

The Great One také ocenil úsilí Gary Bettmana. Komisionář slavné soutěže pomohl organizacím jako Edmonton, Calgary či Ottawa ke stabilizaci a nyní jsou na tom mnohem lépe než před zhruba deseti lety.

V mnohem kratším časovém horizontu plánuje změny mezi účastníky soutěže i Kontinentální hokejová liga. V jejím premiérovém ročníku doplňuje ruskou jedenadvacítku pouze trojice klubů z Běloruska, Kazachstánu a Lotyšska. Do budoucna se již ale počítá s rozšířením o celky z Finska, Švédska, Německa, Švýcarska, Ukrajiny a také z České republiky.Najdete na iDNES.czmobilní verze