Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gretzky v Turíně? Zatím není jasno

4 2003
Toronto - Wayne Gretzky povede příští rok na podzim kanadské hokejisty na Světovém poháru v roli výkonného ředitele týmu. Zda bude stejně jako v Salt Lake City zastávat u reprezentace kolébky hokeje stejnou funkci i na další olympiádě v Turíně 2006, zatím není jasné.

Agentura AP už v pondělí s předstihem spekulovala, že Gretzky oznámí své další působení u olympijského týmu na úterní tiskové konferenci ve své restauraci v Torontu. Po ní se však stejný zdroj o olympiádě vůbec nezmínil.

Bývalá hvězda NHL dovedla Kanadu v Salt Lake City ke zlatu po dlouhých 50 letech.  Šéf kanadského hokejového svazu Bob Nicholson se už nechal slyšet, že by legendu zámořského hokeje rád angažoval pro Světový pohár i pro další olympijské hry, které bude za tři roky pořádat italský Turín.

"Když se podíváte na Světový pohár, je jen jedna osoba, kterou bych chtěl jako lídra našeho týmu. Nikoho v Kanadě asi nepřekvapí, že je jím Wayne Gretzky," uvedl Nicholson na tiskové konferenci. Trenérský štáb bude jmenován později.

Světový pohár, dvoutýdenní soutěž pořádaná NHL, se uskuteční od 30. srpna do 14. září a mezi osmičkou účastníků je také Česká republika. Všechna mužstva by měla zahájit přípravu o deset dnů dříve a před startem turnaje odehrát dva exhibiční zápasy. Světový pohár budou v zámoří hostit Montreal, Toronto a St. Paul v Minnesotě.

Zda bude Gretzky šéfovat i reprezentaci pro olympiádu, se dnes představitelé kanadské hokejové federace nezmínili. Mike Barnett, generální manažer klubu Phoenix Coyotes, kde se Gretzky angažuje, tvrdil ještě před tiskovou konferencí, že o jeho plánech neví nic podrobného, ale že by si jistě rád zopakoval příjemnou zkušenost ze Salt Lake City.

"Zažil jsem tu atmosféru osobně a vím, jak opojné to je," nechal se slyšet Barnett. Gretzky měl v Salt Lake City na starosti celou reprezentaci, včetně výběru koučů. "Nikdy takovou nabídku neodmítl. Myslím, že by to pro něj bylo těžké," dodal Barnett. 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze