Grošek dal hattrick švýcarským mistrům

Hattrick českého hokejisty Michala Groška přispěl k vysoké porážce obhájců švýcarského titulu z Davosu v utkání v Zugu. V ruské nejvyšší soutěži pomohl Groškův krajan Ladislav Kohn dvěma góly k vítězství CSKA Moskva v derby na ledě konkurenčního Spartaku.

Švýcarsko

Český hokejista ve službách švýcarského Zugu Michal Grošek si v utkání 33. kola připsal hattrick a navíc asistenci. Útočník se zkušenostmi z NHL tak přispěl k jasné výhře 6:2 nad úřadujícími šampiony z Davosu.

Výsledky - 33. kolo: Basilej - Fribourg 1:2 v prodl., Curych - Ženeva 2:1, Langnau - Ambri/Piotta 3:8 (Duda 0+1 - Kutlák 0+1), Lugano - Kloten 2:1 v prodl. (za hosty Hamr 0+1), Rapperswil - Bern 3:1, Zug - Davos 6:2 (Grošek 3+1).

Rusko

Dva góly Ladislava Kohna pomohly hokejistům CSKA Moskva vyhrát v dnešním ligovém derby na ledě Spartaku 4:2.

Dvaatřicetiletý český útočník, který má na kontě bezmála dvě stovky zápasů v NHL, se nejprve v 30. minutě prosadil po průniku mezi obránci. V poslední třetině pak měl mnohem snazší úlohu po Šeferově přihrávce před odkrytou branku.

Svěřenci trenéra Miloše Říhy přitom v utkání od 12. minuty vedli, ale Saprykin záhy v přesilovce vyrovnal a v třetím dějství se v další početní převaze postaral i o čtvrtý gól CSKA. Tomu patří v tabulce čtvrtá příčka, Spartak je osmnáctý.

Výsledek - 36. kolo: Spartak Moskva - CSKA Moskva 2:4 (za hosty Kohn 2+0).