Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Český „lovec lebek“ opět udeřil. V bitce bránil Gudase i Voráček

Radko Gudas (vpravo) z Philadelphie atakuje Dereka Stepana z NY Rangers. | foto: AP

4 2016
Nepoučitelný hokejista. Tak se mluví o Radku Gudasovi po dalším kontroverzním zákroku, který český obránce ve službách Philadelphia Flyers předvedl v přípravném zápase proti New York Rangers. Gudas tvrdě narazil na mantinel Jimmyho Veseyho a byl vyloučen do konce utkání. „Nefunguje mu mozek,“ kritizoval reprezentačního beka Patrick O’Sullivan.

O’Sullivan, bývalý útočník LA Kings či Edmonton Oilers, upozornil na fakt, že v NHL hrají hokejisté, kteří rozdávají mnohem tvrdší hity a zároveň na svém kontě nemají podobné zákroky, jaký kladenský rodák předvedl proti Veseymu. Poté co se americký útočník otočil čelem k mantinelu, trefil jej Gudas do zad a poslal přímo proti hrazení.

„Myslel jsem, že mám trochu víc času. Nečekal jsem tak důrazný hit,“ přiznal Vesey. Kolem ležícího forvarda se okamžitě vytvořilo klubko hráčů a pro Gudase si dojel urostlý zadák Dylan McIlrath, který nemá ve zvyku chodit pro ránu daleko. Hrozící bitce se snažili zabránit rozhodčí, Gudase se vydal bránit také Jakub Voráček.

McIlrath se přesto do svého soupeře pustil a pár ranami ztrestal přehnaný důraz reprezentačního obránce s pověstí „lovce lebek“. Tedy někoho, kdo svou hrou ohrožuje zdraví protivníků. Vesey měl štěstí, nepříjemný náraz na mantinel se obešel bez zranění. Po chvíli se talentovaný střelec vrátil do hry a dokonce skóroval.

Tou dobou už Gudas dávno nehrál. Za zákrok na Veseyho dostal trest na pět minut + do konce utkání, navíc si připsal dalších pět minut za strkanici s McIlrathem. „Je nepoučitelný,“ zní z úst zámořských novinářů na Gudasovu adresu. „Přijde suspendace?“ ptá se nejen Yahoo Sports. Vzhledem k renomé, které si odchovanec Kladna vydobyl, by nešlo o žádné velké překvapení.Najdete na iDNES.czmobilní verze