Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gut bude v hotelu čekat na záruky od Sazky

3 2001
Praha - S cílem uklidnit situaci a zamezit pochybovačným zprávám, zda je česká strana schopna u příležitosti hokejového mistrovství světa v roce 2004 postavit v Praze novou víceúčelovou halu, odcestoval ve středu na kongres Mezinárodní hokejové federace (IIHF) do švédského Malmö předseda českého svazu Karel Gut. Na zasedání generality světového hokeje hodlá šéf českého hokeje předložit garance připravenosti k hostitelství světového šampionátu.

V kufříku má s sebou písemné ujištění pražského primátora Jana Kasla o podpoře magistrátu a koordinační komise, nicméně na záruky o finančním zajištění a včasném termínu dokončení stavby haly od investora - akciové společnosti Sazka - však bude ještě muset počkat. Fax od generálního ředitele Aleše Hušáka by měl dorazit až ve čtvrtek do hotelu v Malmö, kde se bude kongres do soboty konat.

"Sazka má ještě ve čtvrtek zasedání představenstva, kde se všechno dořeší," vysvětlil Gut důvod krátkého prodlení. "Potřebné záruky ještě završí průvodní dopis vládního zmocněnce pro dohled na výstavbu haly. V pátek pak vystoupím na kongresu a rád bych naznačil především německé straně, která se už prý nabídla
pořadatelství mistrovství převzít, že její aktivity jsou předčasné a neopodstatněné," dodal.

Kvůli problémům s výstavbou víceúčelové haly v hlavním městě, která je pro pořádání MS podmínkou, už byl Český svaz ledního hokeje (ČSLH) letos v květnu přinucen vyměnit si hostitelství světového šampionátu v roce 2003 s Finskem. A bez potíží není ani dnes.

Sazka totiž dosud stále nemá smlouvu na pozemek v Českomoravské ulici, vyřešení ekologických otázek podloží se odhaduje na tři čtvrtě miliardy korun, dotažena nebyla požadovaná dotace od státu ve výši rovné miliardy a v neposlední řadě ještě Sazka zatím nedostala licenci na novou loterijní hru, z jejíhož výtěžku hodlá výstavbu investovat.

"My jsme dostali od mezinárodní federace lhůtu do konce října a já sám jsem se snažil celou věc urychlit, abychom mohli se zárukami vystoupit už na kongresu. Neočekávám žádné další komplikace," konstatoval před odletem Gut.

Vedle záměru Sazky pokračují přes nevyjasněná vlastnictví některých pozemků v původním projektu výstavby haly na Hagiboru také zástupci sdružení finských podnikatelů Multiarena Praha a minulý měsíc přispěchala s nabídkou také obchodní společnost Euroinvestment Banking ve spolupráci s Alpine Mayreder Bau jako
záloha pro případ, že by plánovaný projekt Sazky nemohl být realizován.

Svoji představu situovala do lokality v Kolbenově ulici v Praze 9. O Vysočanech se začalo hovořit se vstupem Sazky do jednání o výstavbě haly, mezitím také existoval plán umístit ji na Maniny.

Spolu s předsedou ČSLH míří na zasedání Mezinárodní hokejové federace také generální sekretář svazu Jindřich Micka a předseda organizačního výboru MS dvacetiletých Zbyněk Kusý. Hokejový šampionát juniorů se uskuteční od 25. prosince do 4. února 2002 v Pardubicích a Hradci Králové a Kusého čeká na kongresu závěrečná prezentace turnaje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze