Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gut: Chceme pořádat mistrovství v roce 2004

6 2001
H a n n o v e r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Situace kolem pořadatelství hokejového mistrovství v Česku v roce 2003 se stále více zamotává. Finský investor na poslední chvíli couvl a připustil, že halu možná nestihne včas postavit. Předseda hokejového svazu Karel Gut se tedy pokusí prohodit termín s Finskem, aby se v Česku mohl šampionát uskutečnit v roce 2004. "Považuji to za ideální řešení. Do té doby bychom měli klid všechno připravit," připustil Gut. Se zástupci finského svazu by se měl sejít ve středu a variantu vyměnit si pořadatelství jim navrhnout.

"Ještě do začátku víkendového kongresu Mezinárodní hokejové federace bych totiž chtěl znát jejich stanovisko," dodal Gut. Pokud druhá strana kývne, vystoupí česká strana právě s návrhem organizování mistrovství v roce 2004. Na toto řešení by mělo zasedání mezinárodní federace v pohodě přistoupit. "Proč by měli nějak bránit tomu, když se dohodneme?" říká Gut.

A co se stane, pokud na danou variantu finská strana nepřistoupí? "Tak prostě budeme pokračovat v přípravách mistrovství v roce 2003," vysvětluje Gut. Svazový předseda je napevno přesvědčený, že kongres v žádném případě Česku pořadatelství nevezme. "To se prostě nestane, v to jsem osobně stroprocentně přesvědčený," dušuje se Gut.

V případě, že by Finové odmítli vyměnit termín, bude tedy česká strana nekompromisní: budeme mít šampionát v roce 2003. A co když se nestihne postavit hala? "Nikde, v žádných předpisech není napsáno, že to musí být v nové hale," připustil Gut variantu přemístění bojů do dalších českých měst nebo rekonstruované sportovní haly v Praze. "A nebo není ještě úplně vyloučené, že halu postaví nový investor," dodal generální sekretář svazu Jindřich Micka. V tom případě by se ale s největší pravděpodobností jednalo o jinou lokalitu než problematický Hagibor.

Gut je přesvědčený, že český fanoušek si mistrovství světa zaslouží. "O tom prostě není žádný pochyb. Šampionát nám prostě nevezmou," zdůrazňuje šéf hokeje. Připouští, že je snad jediným, kdo věří v dobrý konec. Přesto si však stále drží ohromný optimismus. "A navíc si myslím, že se dokonce toho šampionátu i dožiju," usmál se třiasedmdesátiletý Gut.

Jaké jsou tedy možné varianty dalšího vývoje?
1. Finsko kývne na výměnu pořadatelství, v Česku se tedy šampionát uskuteční v roce 2004 a o rok před tím ve Finsku. Do té doby Multi-Areena stihne halu postavit nebo si vedení Bohemians najde jiného investora

2. Finsko na výměnu nekývne, Česko tedy bude trvat na pořádní mistrovství v roce 2003. Buď Multi-Areena halu stihne postavit, nebo se v bleskovém čase podaří najít jiný investor (a nemusí jít o lokalitu na Hagiboru)

3. Finsko na výměnu nekývne, do roku 2003 se navíc nepodaří zaručit, že hala bude stát. V tomto případě se pokusí česká strana vyjednat, že mistrovství bude v jiných městěch nebo v rekonstruované Paegas Areně. (Tuto variantu ale v průběhu března osobně v Praze odmítl šéf Mezinárodní hokejové federace René Fasel).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze