Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gut dostane potřebné garance od Sazky

26 2001
Praha - Předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut dostane od generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka garance, že tato loterijní společnost bude investorem haly pro hokejové mistrovství světa na pozemcích bývalé ČKD Lokomotivky v Praze 9. Gut pojede v příštím týdnu na zasedání Mezinárodní hokejové federace také s dopisem primátora Jana Kasla, že město bude výstavbu haly v této lokalitě podporovat.

Po středeční schůzce zainteresovaných stran na pražském magistrátu to potvrdili vládní zmocněnec Ladislav Malý, Gut a Kasl.

"Nejdůležitější z jednání byl opakovaný příslib garancí pro pana předsedu Guta," prohlásil Malý. "Jsem s jednáním spokojen. Už proto, že pod vedením pana primátora se vytvořila komise. Jsou to konkrétní lidé, kteří se budou starat o průběh, aby se nic nezdrželo a nezmeškalo. Cesta, i když je to závod s časem, je schůdná," dodal svazový předseda.

Sazka podle Kasla bude mít k dispozici konkrétní harmonogram kroků výstavby haly 1. října, o tři dny později padne poslední rozhodnutí představenstva Sazky k celému projektu. Všechna správní řízení budou postupovat tak, aby územní rozhodnutí a stavební povolení byla ze strany Prahy 9 i magistrátu vydána co nejdřív.

"Nezní to dobře, ale budou zvláštní režimy, protože ve standardním způsobu investice by se stavba realizovat nedala," vysvětlil Kasl. Malý dodal, že to neznamená, že by byly porušeny jakékoli zákony.

Před samotnou výstavbou haly je nutné na pozemcích ČKD Lokomotivka ve Vysočanech odstranit ekologické škody, které v minulosti činností továrny vznikly. Sazka už podle Malého jednala s Fondem národního majetku, který se likvidací zátěže v těchto případech zabývá, a fond prý stavbu haly brzdit nechce.

Malý se bude snažit, aby na firmu, která ekologické škody odstraní, nemuselo být vypsáno výběrové řízení. V opačném případě by se totiž proces prodloužil o čtyři až pět měsíců. "Jsme rozhodnuti požádat vládu, aby udělila výjimku ze zákona. Neříkám, že bychom bez výjimky nemohli stavět, termíny by byly ale velice narušeny a ohroženy. Doufáme, že vláda výjimku udělí," uvedl vládní zmocněnec.

Zainteresované strany původně počítaly s výstavbou haly na Hagiboru, kde však přípravy uvázly na nevyjasněném vlastnictví některých pozemků. Přesto zástupci sdružení finských podnikatelů Multiarena Praha ve středu oznámili, že nadále pokračují v projektu. O Vysočanech se začalo hovořit až vstupem Sazky do jednání o výstavbě haly, mezitím také existoval plán umístit ji na Maniny.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze