Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gut předal kongresu garance od Sazky

4 2001
Praha - Předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut předal odpoledne na zasedání kongresu Mezinárodní hokejové federace (IIHF) ve švédském Malmö písemné garance akciové společnosti Sazka, která ve čtvrtek oficiálně potvrdila své předchozí rozhodnutí stát se investorem výstavby víceúčelové haly v Praze. Ta by měla v roce 2004 sloužit také světovému hokejovému šampionátu.

Záruky, které IIHF od českého svazu požaduje, převzal od Guta předseda mezinárodní federace Rene Fasel. Prvnímu muži českého hokeje zaslali písemné rozhodnutí představenstva Sazky faxem přímo do hotelu v dějišti kongresu, telefonicky se s ním pak spojil i šéf Sazky Aleš Hušák.

"Potřebné dokumenty od primátora Kasla i Sazky jsem předal hned odpoledne předsedovi Faselovi. Federace si je prostuduje, a pokud bude chtít něco doplnit nebo vysvětlit, jsem připraven její členy informovat," řekl dnes Gut. Podle jeho informací došlo pouze k jedné změně v plánu. Namísto v pátek se k případnému vystoupení dostane až v sobotu, v závěrečný den zasedání kongresu.

Představenstvo Sazky potvrdilo svoje rozhodnutí financovat výstavbu nové haly v Praze, která je podmínkou pro pořadatelství světového šampionátu, v tiskovém prohlášení. "Sazka je pro výstavbu haly připravena zajistit potřebné finanční a odborné zdroje. Vzhledem k parametrům pozemku, územnímu plánu, dopravní obslužnosti a ceně pozemku považuje společnost za nejvhodnější lokalitu v Praze - Vysočanech. V tomto směru již projednala se současným majitelem pozemku smlouvu o smlouvě budoucí, jež přesně definuje podmínky obchodní transakce, včetně ekologické sanace lokality," píše se v prohlášení.

Sazka zároveň pověřila dceřinou společnost Bestsport, aby přípravu projektu výstavby haly a její následnou realizaci řídila a koordinovala s vybraným okruhem dodavatelů. "Termíny, které projekt vyžaduje, považujeme za náročné, ale reálné. Vyžadují však součinnost, podporu a vzájemnou spolupráci zainteresovaných partnerů," píše se v tiskové informaci Sazky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze