Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Gut stále více věří, že mistrovství bude

27 2001
Norimberk - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Naděje na konání hokejového světového šampionátu v Praze v roce 2003 stále žije. Alespoň v to věří předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut, jenž svůj optimismus vyjádřil přímo v dějišti probíhajícího šampionátu v Norimberku. "Jednání ohledně stavby víceúčelové haly poskočila kupředu, stále věřím, že nám ho kongres neodebere," říká Gut pevným hlasem. Rozhodující verdikt oznámí právě zasedání Mezinárodní hokejové federace, které proběhne od 10. do 13. května v Hannoveru.

Ještě před tím se Gut bude snažit využít svého vřelého vztahu se šéfem René Faselem a osobně s ním bude v průběhu turnaje mluvit. "Příští týden budu navíc dále jednat i s finským investorem," říká Gut. 

Na důležité schůzce, jenž proběhla ve středu v Praze za účasti všech angažovaných stran, došlo k průlomovému kroku - zástupci finského investora MultiAreena a Bohemians podepsali za souhlasu ministerstva financí smlouvu o pronájmu pozemků na Hagiboru. "A z toho mám osobně velkou radost, to už by měla být podstatná záruka," radoval se Gut.

Přesto ho trápí další maličkosti, které celou situaci ohledně výstavby moderního komplexu komplikují. "Právě tyto různé iniciativy jsou jedinou překážkou. Vždycky se najde někdo, kdo proti všemu protestuje," povzdychl si svazový předseda. Z postoje ostatních partnerů má radost, velice vstřícně se chová i Magistrát hlavního města Prahy. "Tam opravdu není chyba, vůli má i primátor Kasl," zdůrazňuje Gut.

Na nadcházejícím kongresu hokejové federace chystá svaz velkolepé představení projektu. "Měli bychom jim ukázat, co chystáme v Praze postavit. Za součinnosti finského investora musíme doložit přesný harmonogram prací a všechny záležitosti ohledně stavby," vysvětlil Gut.

I když je v současné době zastaveno územní řízení a stavební povolení je v nedohlednu, je stále reálné, že by se víceúčelová hala na Hagiboru stihla postavit. "Když se začne s výkopovými pracemi v listopadu, tak je to ještě schůdné," věří Gut. "Investor totiž říká, že je schopen halu postavit za 14 měsíců."

Už předem šéf mezinárodní federace René Fasel předeslal, že bez nové haly nám bude šampionát odebrán. V hokejovém zákulisí se za dalšího žhavého kandidáta považuje Lotyšsko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze