Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gut: Teď už nejsem jediný, kdo v halu věří

18 2003
Praha - Hala bude! Úlevu, radost, ale i apatii vyvolalo toto sdělení v hokejových kruzích. "Pořádně se mi ulevilo, snad se mi hned pozítří zase nepřitíží," komentoval rozhodnutí Sazky o tom, že výstavba areny pro šampionát v Praze bude pokračovat, předseda hokejového svazu Karel Gut. "Teď už snad nebudu jediný člověk, který ještě věřil, že se to povede," podotknul. O rozhodnutí Sazky dostavět halu čtěte ZDE

Předseda mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel dostane nejpozději dnes večer zprávu: Problémy jsou vyřešeny, hala v Praze se stihne postavit. Za těmito strohými větami se skrývá velká úleva českých hokejových představitelů.

"Je to velmi důležité rozhodnutí," říká předseda českého hokejového svazu Karel Gut. "Kdyby se stavba zastavila třeba jen na den, mělo by to velmi nepříjemné důsledky," připomněl nabitý harmonogram výstavby.

"Jsme samozřejmě potěšeni, že Sazka získala potřebné úvěry k další realizaci stavby, ale popravdě řečeno, nikdy jsme se neobávali, že by jednání skončila neúspěšně. Máme důvěru v pana Hušáka i v tým jeho lidí, kteří nás ujistili, že práce budou pokračovat tak jako tak," tlumočil pro ČTK stanovisko šéfa IIHF Fasela mluvčí mezinárodní federace.

"Šampionát je pro mě a moje kolegy vrcholem našeho snažení," pravil kouč národního týmu Slavomír Lener. "Já mám s moderními stadiony samé dobré zkušenosti," tvrdí.

"Česko potřebuje moderní halu, a nejen pro hokej," souhlasí i Jaroslav Holík, bývalý reprezentant, trenér a hokejový svéráz. Jedním dechem ovšem dodává: "Řeči o tom, jak to bude pro rozvoj tohoto sportu důležité, jsou nesmyslné. V nové hale žádný impuls nevidím. Rozvoji hokeje pomůžou víc třeba levnější ledy. A že by mladí kluci trénovali na levném kluzišti v moderní areně, to asi nehrozí."

Podle Holíka je dobře, že se Špidlova vláda na garancích pro stavbu finančně nepodílí. "Lidé si u nás snad už konečně pomalu zvykají, že se musí postarat sami o sebe a ne, že jim všechno zaplatí stát. Ten má platit jen potřebným a to není případ nové haly. Já se věnoval hokeji padesát let a halu k životu nepotřebuju," usmál se.

I Gut se dotkl vládního postoje, když srovnával přístup nového i předešlého kabinetu k otázce nové haly. "Zemanova vláda projektu hodně pomohla, Špidlovu chápu. Ale nelíbilo se mi, že ministři strašili důchodce větami typu: Když budeme dotovat halu, nezbydou peníze na valorizace penzí," uvedl předseda svazu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze