Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hadamczik by vzal zámořské posily

2 2003
Davos, Praha - Propadák hokejové Sparty v mezinárodní konkurenci byl ve vánočním čase dokonán. Na tradičním turnaji v Davosu prohrál ligový mistr i poslední zápas (3:4 s TPS Turku), bez bodu skončil poslední a ve čtyřech soubojích vstřelil jen pět gólů. "Takový výsledek může mít vliv na hráčské změny," připustil člen klubového představenstva Luboš Koželuh. "Turnaj ukázal plno věcí, například kdo je schopen obstát v náročném a silovém hokeji."

Co se dál ukázalo? "Že technický hokej na krásu a spoustu přihrávek je v  současnosti neúčelný. Je třeba spojit důraz s kombinací a jednoduchostí," prohlásil pro  internetové stránky týmu trenér Alois Hadamczik. "Chybějí nám důrazní hráči před brankou,  takoví, jaké mají ostatní mužstva. To je důvod, proč Sparta nevyhrává."

Kouč nehledá výmluvy  na vánoční termín, nevytáčí se jako jeho předchůdci. Mluví o neúspěchu a má jasno, co pro  příští rok udělat jinak. "Pokud bude Sparta opět pozvána, už turnaj rozhodně nebude brát  pouze jako přípravu na ligu." Hadamczik považuje Spengler Cup za velmi prestižní a přirovnal  ho k mistrovství světa.

Jak se tedy vyhnout další ostudě? Trenér hodlá naplno využít řádů turnaje a vypůjčit si až pět posil. "Z devadesáti procent by mělo jít o hráče, kteří znají evropské ligy, kteří vezmou turnaj se zodpovědností a zároveň budou chtít prezentovat své jméno. Ze Švýcarska, z Německa. Bral bych bych hlavně Kanaďany a Američany."

Možnosti posílit se využili letos všichni  soupeři, Sparta získala jen útočníky Jaroslava Hlinku a Radka Bělohlava. Hadamczik nedoufá, že by mu někoho  půjčily extraligové kluby. Zámořští hokejisté navíc podle něj vědí, že jde o jedinečnou  možnost ukázat se na evropském poli. Posily by měly přinést Spartě větší důraz a nasazení.

A že by noví hokejisté udělali v týmu  neplechu? "Toho se nebojím. Hráči nejsou bábovky. Majitel může přivést kohokoli. Každý se má  starat o svoji smlouvu, ne o to s kým hraje," řekl rázně kouč. "Prohrávali jsme 0:2, 1:3.  Kdybychom měli posily, bylo by to třeba 4:1 pro nás."

I přes čtyři porážky mluví Hadamczik o  dobré zkušenosti. "Hráli jsme ve vysokém tempu a na hranici možností. Škoda, že naše velké  opory Kratěna s Brošem nebyly zcela fit," uvedl trenér.

Také podle Koželuha, jednoho z šéfů klubu, měl turnaj pro Spartu velký přínos. "Projev mužstva a nasazení má vzestupnou tendenci. Věřím, že se to projeví i v extralize, že se zvedneme a play off bude zajímavé."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze