Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hadamczik byl skleslý. Dostáváme hodně gólů, trápí ho

Alois Hadamczik | foto: Profimedia.cz

12 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Po zápase se Švédskem působil trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik utrápeně. "Jak bych mohl vypadat, když dostáváme tolik gólů?" reagoval. Kromě prohry 3:5, kvůli které nebudou hrát Češi s velkou pravděpodobností ve čtvrtfinále s přijatelným Švýcarskem, se mu navíc zranil Patrik Eliáš.

O Eliášově zranění více ZDE.

Hadamczika však nejvíc štvalo, že jeho mužstvo připravují o vítězství laciné góly. "A individuální chyby," poznamenal kouč, který do utkání nasadil brankáře Hniličku, přestože ho chtěl nechat před klíčovým čtvrtfinále odpočinout.

Proč?
Nasadili jsme co nejsilnější sestavu s tím, že se pokusíme vyhrát a nebudeme kalkulovat nad soupeřem pro čtvrtfinále. Doufali jsme, že po výhře narazíme třeba na Švýcarsko.

Nezklamal Hnilička vaši důvěru?
(dlouhá pauza) Měl spoustu dobrých zákroků, ale byly tam některé situace, ve kterých potřebuje víc štěstí. Potřebujeme dostávat míň gólů.

Co je třeba zlepšit, pokud proti Švédům budete hrát ve středu znovu?
Naší největší překážkou je brankář. Lundqvist zvedl celou hru švédského týmu. Je výtečný, dnes chytil čtyři pět jistých gólů.

Neměli mu hráči víc clonit?
Je to jeden z nejlepších gólmanů v NHL. I tak jsme mu dali tři góly, díky kterým bychom ten zápas měli vyhrát. Bohužel to nestačilo.

V pondělí má tým volno, jaký jste vymyslel program?
Společnou vyjížďku na lodi, abychom se provětrali. Odpoledne budeme mít krátkou schůzku. Celý den bude regenerace a v úterý zase trénink.

Přišel vám volný den vhod?
Oba týmy ho uvítaly, turnaj je náročný. Měli jsme hodně šancí, od půlky druhé třetiny jsme převzali iniciativu, dobře bruslili a kombinovali. Ale pak přišla špatná přihrávka od Hejdy na stojícího hráče, přečíslení a gól. Znovu jsme vyrovnali a znovu inkasovali. Na to, co chceme hrát, dostáváme hodně gólů.

Uvědomují si hráči, že tohle není cesta k úspěchu?
Sami to vědí a komunikují mezi sebou. Ti staří na sebe sami vytváří tlak. Všichni víme, že defenziva musí být zarputilejší.

Budete sledovat pondělní zápas Rusko - Švýcarsko, který rozhodne o vašem čtvrtfinálovém soupeři?
Přijdu se podívat na stadion, co bych tady dělal? Předpokládám, že budeme hrát se Švédskem. Nečekám, že by Rusové nevyhráli.Najdete na iDNES.czmobilní verze