Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hadamczik: Každý zápas je teď vrcholem

1 2004
Helsinky - Čeští junioři už hrají na světovém šampionátu v Finsku o všechno. Ve čtvrtfinále je v pátek od 15.00 čeká výběr Slovenska a jen úspěch je posune do boje o medaile. Slováci nebudou snadným soupeřem, vždyť v dosavadním průběhu turnaje nestačili jen na suverénní Američany.

Vloni se českým hokejistům proti bývalým federálním partnerům nedařilo, v klíčových duelech na mistrovství světa podlehly Slovákům osmnáctka, dvacítka i seniorský národní tým. Kouč Alois Hadamczik ovšem na tuto bilanci nehledí. "Každé další utkání pro nás znamená vrchol sezony. Je to taková náhlá smrt, o postupu rozhodne jediný zápas," prohlásil trenér pro server hokej.cz.

Hadamczik si nemyslí, že by byl slovenský výběr přijatelnější než Rusko, které bude hrát o semifinále s domácím Finskem. "Každý tým je při tomto systému turnaje nebezpečný. My děláme všechno, abychom měli maximální formu a aby ji hráči prodali v utkání," řekl.

Ani slovenský trenér Róbert Spišák si prý čtvrtfinálového soupeře nevybíral, i když by na výsledky loňských měření sil obou zemí rád navázal. "Chtěli jsme postoupit do play off. To se povedlo, teď myslíme dál. Vybírat si soupeře se nevyplácí, nestarali jsme se o to, prostě jsme připadli na Čechy a vzali jsme to jako skutečnost," konstatoval Spišák.

Na Nový rok reprezentanti spíše odpočívali. "Dopoledne byl volný program, od čtyř hodin máme trénink, po večeři pohovory s hráči," nastínil Hadamczik, jemuž nadále dělá starosti zdravotní stav některých hráčů.

Do čtvrtfinále by měl naskočit Michal Barinka, také Vojtěch Polák už střevní chřipku překonal, zato Jakub Šindel stále není v pořádku.

Čtvrtfinálový duel dělí od posledního zápasu ve skupině s Kanadou dva dny. "Není možné, abychom dramaticky měnili styl hry. Na to není prostor. Spíš jsme mužstvo upozorňovali na některé detaily. Věříme, že tým prokáže kvalitu. Že ti zkušenější hráči převezmou odpovědnost a ostatní strhnou," dodal trenér české dvacítky.

Na soupeře by podle něho měl platit především dobrý pohyb. "Slováci mají v sestavě hodně krajánků z Kanady, kterým nečiní potíže tvrdá hra. My musíme k zápasu přistoupit s trpělivostí a disciplínou," uvedl Hadamczik.

Sami hokejisté očekávají vyrovnané utkání. "Máme Slovákům co vracet," prohlásil brankář Marek Schwarz, který chytal i v loňském duelu osmnáctek v Jaroslavli. "Tehdy nás porážka dost vzala. Vypadli jsme ve čtvrtfinále a z medailového přání nezbylo nic. Je jasné, že teď bych si podobnou zkušenost nerad zopakoval," řekl Schwarz.

Slovenský útočník Pavol Hajduk, který hraje za juniory pražské Sparty, přiznal, že mnozí spoluhráči považovali českou reprezentaci za příjemnějšího čtvrtfinálového soupeře než domácí Finy. "Trošku jsme doufali, že potkáme právě Čechy, ovšem zase bude na ledě znát větší rivalita," pravil Hajduk.

O MS juniorů čtěte ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze