Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hadamczik mi nezavolal, říká brankář Mensator

Hokejový gólman Lukáš Mensator | foto: Martin StolařMF DNES

20 2008
Budoucí jednička národního týmu? Jméno karlovarského brankáře Lukáše Mensatora padalo v posledních dnech v souvislosti s budoucností hokejové reprezentace hodně často. Co na to říká on sám? "Abych řekl pravdu, tak já o sobě moc nečtu. Něco vím ale od známých. Pozitivní ohlasy jsou příjemné, znám ale i ty opačné," říká.

Od koho?
Třeba od pana Hadamczika. Loni jsem byl prý půl sezony zraněný a jedna sezona, která se teď povedla, nestačí. Je přesvědčený o tom, že výkonnost na mezinárodní hokej nemám.

Co vy na to?
Je to věc názoru. Za národní tým jsem odchytal dva zápasy, to je málo. Šancí předvést se jsem bohužel víc nedostal. Doufám, že v příštích letech to bude jinak. Pro to, abych se do nároďáku dostal, jsem ve Varech udělal maximum. Že už to neklaplo, to je věc jiná. Vždycky záleží na rozhodnutí trenéra, samotný hráč s tím už nic neudělá.

. Mensator v repre? Co na to odborníci

 "Nesmíme se bát dát do branky dvacetiletého kluka. Máme dobré mladé brankáře. Ne že ne. Líbí se mi třeba Lukáš Mensator." (Vladimír Růžička, nejžhavější z kandidátů na místo nového kouče národního týmu)

"Je velký přepych, že Mensator zůstal doma. Byl by schopný jít za Hniličku do branky, jenže tam nebyl."(Jiří Holeček, bývalý skvělý brankář a opora reprezentace)


"V minulé sezoně Mensator skoro nechytal, byl zraněný. Letos sice chytal, ale jsem přesvědčený, že tak vysoké hodnocení, které má, není opodstatněné zkušenostmi a výkonem v národním týmu."
(Alois Hadamczik, bývalý kouč národního týmu).

Nějakou dobu to přitom vypadalo, že s vámi Hadamczik počítá.
Noviny i televize to hodně zveličily. Já se žádného telefonátu nedočkal.

Bavil jste se o tom s reprezentanty Skuhravým a Kumstátem?
Když Vencovi (Skuhravému, pozn. red.) volal pan Hadamczik, tak mi říkal, že mi asi bude volat taky. Nic se ale nestalo.

Kdy jste zjistil, že do Kanady nepojedete?
Od toho dne. Hrálo se ještě finále extraligy. Řekl jsem i svým blízkým, že nikam nepojedu. Média mě tam posílala, možná proto bylo pak tolik lidí překvapených, že nikam nejedu. Třeba jako trojka.

Co říkáte názoru, že mladý gólman nemá v mezinárodním hokeji šanci?
Mně se líbil přístup Kanady. Gólman Cam Ward je můj ročník. V nároďáku jsme proti sobě odchytali hodně zápasů. Samozřejmě. On vyhrál Stanley Cup, byl nejužitečnější hráč play-off. To asi hrálo velkou roli.

A co Pascal Leclaire z Columbusu?
Ten taky není zrovna nejstarší, od sebe jsme tak dva roky… Oba se střídali pravidelně, dostali od trenérů šanci. Mně se ten systém líbil.

Takže byste ho bral i u českého týmu?
Všechno to je o důvěře. Jestli pan Hadamczik věří Hnildovi (Milanu Hniličkovi, pozn. red.), je to jeho věc, jeho názor. Nikdo mu v tom nemůže bránit.

Viděl jste výsledek?
Abych se přiznal, zápasy národního týmu jsem moc nesledoval. Čechy jsem viděl celý zápas snad jen jednou. Ve čtvrtfinále se Švédskem. Vždycky když jsem měl možnost dívat se na Henrika Lundqvista, tak jsem se díval celý zápas.

Takže mistrovství světa pro vás bylo spíš podívanou na švédského gólmana?
Lundqvista sleduju už nějaké tři nebo čtyři roky. Vždycky se snažím od něj něco odkoukat. Letos jsem si dokonce vzal i jeho výzbroj (smích).

Jak vám slušela?
Betony mi moc nesedly, ale rukavice jsou super.

Viděl jste alespoň finále?
Viděl. A musím říct, že to byla hodně slušná podívaná. Až jsem se divil, že nikdo nebrání. Bylo to pro diváky hodně atraktivní.Najdete na iDNES.czmobilní verze