Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hadamczik: Nehrajeme si na partyzány

Trenér reprezentace Alois Hadamczik | foto: ČTK

8 2008
Praha - Mise byla splněna, i když se její výsledky zatím nedovíte. Skoro dva týdny strávil v zámoří kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik společně s generálním manažerem týmu Zbyňkem Kusým. Po včerejším návratu však nechtěli o konkrétních jménech, která by pro mistrovství světa v Kanadě padala v úvahu, mluvit.

Brání jim v tom vyrovnaná situace v NHL. K tomu nechtějí zbytečnými prohlášeními pokazit už tak složitá jednání se zámořskými kluby, kterým se nelíbí, když s hráči někdo jedná o reprezentaci během sezony. "Schůzky proto probíhaly jinde než na zimních stadionech," upřesnil Kusý.

"Nehrajeme si na partyzány, ale je nutné chápat, že to není tak, že bychom to nechtěli říct," vysvětloval Hadamczik. "Jsme svázáni tím, že nechceme hráčům dělat problémy."

Hadamczik tak alespoň prohlásil: "Pozitivní je, že pokud budou kluci zdraví, tak s reprezentací nikdo problém nemá."

Hadamczik s Kusým zhlédli dohromady pět zápasů – Phoenixu proti St. Louis, Floridy s Torontem, Tampy s Torontem, Dallasu s Nashvillem a newyorské derby Rangers – Islanders.

V akci tak mezi jinými sledovali floridského brankáře Vokouna nebo torontské beky Tomáše Kaberleho s Kubinou. "Viděli jsme celkem 21 hráčů. Všichni naši hráli slušně," říká Hadamczik. "Nebudu nikoho hodnotit. Loni se mi to vymstilo. Vrátil jsem se nadšený a pak bylo sedm hráčů zraněných, pět nedostalo povolení, protože dohrávalo sezonu se zraněním. Proto musíme mluvit obecně."

Hadamczik uvedl, že by rád vyzkoušel dostupné mladíky z NHL na turnaji Euro Hockey Tour v Liberci, který se hraje od 17. do 20. dubna.

Základní část NHL přitom skončí už 6. dubna. "Před jejím koncem, až bude rozhodnuto, obvoláme hráče, o něž budeme mít zájem. Do té doby žádná jména říkat nebudeme," zopakoval reprezentační kouč.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze