Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hadamczik váhá, koho před MS vyřadit

Zbyněk Michálek hovoří s trenérem Aloisem Hadamczikem při tréninku. | foto: ČTK

27 2008
M o n t r e a l - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejovou reprezentaci čeká generálka před mistrovstvím světa. Český výběr se v pondělí od 18:30 východoamerického času utká s Francií. Hlavní účel přátelského duelu? "Musím se rozhodnout, koho před šampionátem vyškrtnu ze soupisky," uvedl trenér Alois Hadamczik.

Kouč kromě toho další tři hráče nenapíše na soupisku pro případ, že by tým posílil některý z borců z NHL, kteří vypadnou z bojů o Stanley Cup.

O své místo bojuje několik jmen, Hadamczik však nechce být konkrétní. Podle všeho jde především o obránce Vladimíra Sičáka a útočníky Tomáše Fleischmanna, Petra Kumstáta, Václava Skuhravého, Jakuba Klepiše či Ladislava Kohna.

Černého Petra nakonec může dostat ale úplně někdo jiný.

"Proti Francii si chceme vyzkoušet, jakou mají jednotliví hráči výkonnost. Jinou možnost, jak se rozhodnout, nemám," sdělil Hadamczik.

Ten také potřebuje vidět, jak se bude v zápase jevit složení útočných formací. Kouč má zatím jasno hlavně o té první, vypadat bude následovně - Erat, Eliáš, Kotalík.

"Proto nechám Eliáše s Kotalíkem odpočívat," řekl trenér. Erat se k týmu po podpisu nové smlouvy v Nashvillu připojí na ledě až v úterý.

Složení ostatních útoků by se nemělo změnit. Proti Francii by tedy útoky měly nastoupit takto: Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Čermák, Novotný, Klepiš - Irgl, Krejčí, Rolinek - Kumstát, Skuhravý, Kohn.

"A chytat bude Hnilička," doplnil Hadamczik, jenž prozradil, že je zvědavý, jak bude fungovat spolupráce Krejčího s Irglem. "Hlavně musíme zjistit, co jsou hráči ze třetí a čtvrté formace ochotni plnit na ledě."

I proto uspořádal v sobotu večer speciální poradu, kde si s hráči vyjasňoval jejich role v týmu. "Obvykle se stává, že se pak někteří kluci cítí dotčení, že nedostávají tolik prostoru, a vzniká nevraživost. Jenže tady musíme přemýšlet jinak. Dobré výsledky jsou totiž především o týmové práci," zdůraznil kouč.

. aktuální soupiska

Brankáři: Milan Hnilička, Adam Svoboda, Marek Pinc.

Obránci: Marek Židlický, Zbyněk Michálek, Vladimír Sičák, Ladislav Šmíd, Tomáš Kaberle, Jan Hejda, Petr Čáslava, Filip Kuba.

Útočníci: Martin Erat, Martin Hanzal, Aleš Kotalík, Jiří Novotný, Ladislav Kohn, Radim Vrbata, Jakub Klepiš, Leoš Čermák, Zbyněk Irgl, Patrik Eliáš, Václav Skuhravý, Petr Kumstát, Tomáš Rolinek, David Krejčí, Tomáš Fleischmann.Najdete na iDNES.czmobilní verze