Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hadamczik? Vůjtek? Říha? Hledá se trenér pro hokejovou reprezentaci

GENERÁL. Miloš Říha diriguje pardubické hokejisty. | foto: Michal Klíma, MAFRA

9 2015
Jeden extrémně složitý úkol, tedy jak se vypořádat s obviněními mířícími na Vladimíra Růžičku, má hokejový svaz vyřešen - kouč sám od reprezentace odstoupil. Vyvstává však mise nová, možná podobně obtížná. Kdo na jeho místo, kdo k­ národnímu celku? Má jít o bleskový záskok na rok s vidinou příštího světového šampionátu? Či dostane kouč čas až do Světového poháru na podzim 2016, neřkuli třeba do zimní olympiády 2018?

Otázek je více než odpovědi. Zde je seznam teoreticky možných nástupců Vladimíra Růžičky. Pořadí je abecední, nikoli dle „pravděpodobnosti“ jejich možného zvolení.

Alois Hadamczik

Alois Hadamczik, nový kouč Komety Brno.

Růžičkův předchůdce a jeden z pouhých dvou mužů, již vedli národní tým od tragické smrti Ivana Hlinky. Výhody? Funkci již zastával, má zkušenosti. Nevýhody se projevily při jeho posledním působení - některé hráče si umí zavázat, s jinými má však až nepřátelské vztahy. Jeho rezignace po Soči prostřednictvím lokálního rádia a plná osočování médií nebyla důstojná reprezentačního kouče. Navíc je pod smlouvou, nově vede Kometu Brno.

Josef Jandač

Trenér Josef Jandač v hokejovém studiu iDNES.cz (13. května 2015)

Růžičkův asistent při senzačním zlatu na MS 2010. Platí za progresivního, s dobrým jménem v branži - ale chybějí mu vítězství. V bohaté Spartě, kterou stále koučuje, nedokázal přejít přes semifinálovou hranu. Stejně jako Hadamczik nemá velký titul v roli hlavního trenéra.

Miloš Říha

Zklamaný pardubický trenér Miloš Říha. Jeho tým v předkole nestačil na

Byť jsou vlasy trenérského barda dávno šedivé, může být „černým koněm“. V extraligových Pardubicích už trénuje jeho syn, Říha senior je volný. Jako kouč dvakrát vyhrál slovenskou ligu se Slovanem, druhý byl v Česku i v KHL. Jeví se jako solidní dočasná volba, ale dlouhodobě?

Rostislav Vlach

Rostislav Vlach s cenou pro nejlepšího trenéra extraligové sezony.

Jeho jméno do podobných seznamů patří od chvíle, co se Zlínem dobyl titul a zvládl do sestavy zapracovat mladíky. Jenže i on je vázán klubovými povinnostmi. Otázkou je rovněž to, zda už nastal čas, aby převzal nejnáročnější trenérský post v zemi - i to, zda by Vlachovi vyhovovala práce, která se výrazně liší od té každodenní v oddíle, kde může kouč věci více ovlivňovat.

Vladimír Vůjtek

Vladimír Vůjtek na slovenské střídačce

Výrazně se nabízí pro variantu „dočasného kouče“. Uznávaný, oblíbený, zkušený, navíc bez angažmá - se slovenskou reprezentací se rozloučil na letošním MS. Neví se ovšem, zda by ještě o návrat na lavičku vůbec stál. Také je faktem, že slovenské výsledky nebyly zářné, jakkoli je omlouvá slabší kvalita kádru tamního „nároďáku“. I s respektem vůči jeho zkušenostem 68letý Vůjtek nemůže být vydáván za dlouhodobé řešení.

Někdo jiný

Robert Reichel odstoupil z funkce trenéra litvínovských hokejistů.

Robert Reichel

Český trenérský trh zrovna nepřetéká lidmi, již by mohli ze dne na den vést národní tým. Tato jména jsou spíše hrou, snahou trefit případné velké překvapení: kapitán zlaté generace a kouč mládežnických reprezentací Robert Reichel, úspěšný trenér „osmnáctky“ a za progresivitu chválený Jakub Petr, aktuální generální manažer reprezentace Slavomír Lener…

Nebo se Růžičkovým nástupcem stane někdo úplně jiný?

Kdo by měl být novým trenérem hokejové reprezentace?

celkem hlasů: 17593

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 12. června 2015. Anketa je uzavřena.

Miloš Říha 7791
Vladimír Vůjtek 4207
někdo jiný 2434
Rostislav Vlach 1479
Josef Jandač 1115
Alois Hadamczik 567


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze