Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hadamczik vybral základ týmu na MS juniorů

2 2004
Praha - Polovinu týmu na hokejovém mistrovství světa hráčů do dvaceti let by měli tvořit hráči působící v zámoří. Svědčí o tom širší nominace, kterou oznámili kouč Alois Hadamczik a jeho asistent Mojmír Trličík. V týmu je zatím šestnáct krajáků a většina má šanci se na šampionát dostat. MS juniorů se koná na přelomu roku v americkém Grand Forks.

"Musíme postupovat citlivě. Ovšem bez hokejistů z kanadských klubů se neobejdeme. V létě odešla řada mladíků, doma nezůstalo tolik kvalitních kandidátů na reprezentační dres," řekl Hadamczik v rozhovoru pro oficiální internetový server Českého svazu ledního hokeje.

Do dvaadvacetičlenného výběru by podle jeho mínění mohlo být nakonec zařazeno přibližně jedenáct hráčů působících na americkém kontinentu.

Tvorba kádru bude mít několik fází. Hokejisté působící v Česku se sejdou poprvé v pondělí 6. prosince v Kravařích, kde se uskuteční úvodní pětidenní kemp. Poté bude kádr zúžen a vybraní hráči odletí 15. prosince do zámoří, kde se k nim připojí krajánci.

"Ti, co s námi odletí, ale nebudou mít ještě zaručenu účast na turnaji. Klidně se může stát, že se někdo z nich vrátí domů," podotkl Hadamczik.

V USA absolvuje tým vedle tréninků i dva přípravné zápasy proti Německu a Slovensku. Konečná nominace by měla být oznámena po prvním zápase 21. prosince. Jisté pouze je, že v nominaci by nakonec měli být dva brankáři, sedm obránců a třináct útočníků.

Juniorský turnaj bude zahájen 25. prosince a prvním soupeřem českého týmu bude Bělorusko.

Širší nominace:
Brankáři:
Vladislav Koutský (Pardubice), Tomáš Štůrala (Zlín), Marek Schwarz (Vancouver/WHL), Jakub Čech (Sault Ste. Marie, OHL),
obránci: Ondřej Šmach (Znojmo), Ladislav Šmíd (Liberec), Petr Hořava (Kladno), Petr Macháček (České Budějovice), Josef Hrabal (Vsetín), Jakub Šulc (Slavia Praha), Lukáš Pulpán (Plzeň), Jakub Kindl (Kitchener/OHL), Martin Lojek (Brampton/OHL), Lukáš Bolf
(Barrie/OHL), Martin Tůma (Sault Ste. Marie/OHL), Roman Polák (Kootenay/WHL), Michal Gulaši (Lethbridge/WHL), 
útočníci: Michal Borovanský, Vladimír Sobotka, Roman Červenka (všichni Slavia Praha), Jakub Šindel, Rostislav Olesz (oba Sparta Praha), Milan Hluchý, Michael Frolík (oba Kladno), Pavel Kubiš (Zlín), Vojtěch Polák (Karlovy Vary), Michal Polák (Plzeň),
Bedřich Köhler (Vítkovice), Petr Vrána, Jan Steber (oba Halifax/QMJHL), Jakub Petružálek, Lukáš Kašpar (oba Ottawa/OHL), David Krejčí (Gatineau/QMJHL), Zbyněk Hrdel (Rimouski/QMJHL), Zdeněk Bahenský (Saskatoon/WHL), Karel Hromas (Everett/WHL).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze