Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hadamczik vyřadil jedenáct hokejistů

Hadamczik uděluje pokyny - Trenér reprezentace Alois Hadamczik uděluje pokyny týmu v zápase proti Rusku. | foto: Radek PetrášekČTK

20 2008
Liberec - Tým hokejové reprezentace pro nadcházející mistrovství světa v Kanadě začíná dostávat jasnější podobu. Trenér Alois Hadamczik po skončení libereckého Česká pojišťovna Cupu vyřadil z kádru jedenáct hráčů. Přesto zůstává v tajence řada neznámých. Otázka příštích hodin zní: pojede na šampionát Patrik Eliáš?

S hvězdou New Jersey Devils se nikomu z českého týmu zatím nepodařilo zkontaktovat. "Máme o něj ale eminentní zájem," prohlásil Alois Hadamczik.

Kouč stojí i o Martina Škoulu. Zkušený obránce je po vyřazení Minnesoty ze Stanley Cupu volný, ale podle hráčova agenta Jiřího Crhy má problémy s kolenem a jeho start na šampionátu je nejistý.

Z tohoto důvodu a pak samozřejmě i proto, že další série prvního kola Stanley Cupu dosud probíhají, není stávající podoba kádru pro šampionát konečná. Kdo může přibýt, to ale Hadamczik neprozradil.

"V současné nominaci je jedenadvacet hráčů a tři gólmani, to je čtyřiadvacet jmen. Můžeme mít o jednoho hráče více a věříme, že někdo z NHL bude ještě k dispozici. Máme zájem o čtyři hráče, ale dokud nevypadnou z play-off, jejich jména neuvedeme," řekl Hadamczik.

A jaká je zatím podoba týmu? Ve čtyřiadvacetičlenné nominaci figuruje deset hráčů z NHL. Nově přibyl obránce New Jersey Devils Karel Rachůnek, který už účast na šampionátu v Kanadě přislíbil.

Po skončení turnaje v Liberci se trenér Hadamczik rozloučil celkem s jedenácti hráči. Tým opustili gólman MIroslav Kopřiva, obránci Marek Černošek, Lukáš Zíb, Václav Benák a Angel Krstev. Do útoku už trenér nepočítá s Ondřejem Veselým, Petrem Kalusem, Pavlem Kubišem, Tomášem Mickou, Tomášem Netíkem a Peterem Jánským.

Ale ani hokejisté, kteří zůstávají, nemají místo v konečné podobě mužstva jisté. "Může se stát, s ohledem na probíhající první kolo play-off v NHL, že budou volní další hráči, o které máme zájem. V ten moment bychom ještě v kádru provedli změny a někteří hráči by nejeli," připustil reprezentační kouč.

Další zužování kádru tak proběhne buď ve čtvrtek ještě v Česku, nebo až v Montrealu, kam se tým v pátek 25. dubna přesune.

Tam se k mužstvu připojí už dříve nominovaní obránci Jan Hejda, Zbyněk Michálek a útočník Jiří Novotný. A také Karel Rachůnek. Ostatní hráče, kteří jsou v Česku, čekají ještě před odletem dva tréninky v Praze-Letňanech. Tam se sejdou ve středu a ve čtvrtek.

Stávající podoba týmu:
Brankáři: Marek Pinc (Liberec), Adam Svoboda (Slavia Praha), Milan Hnilička (Ufa/Rus.),
obránci: Vladimír Sičák (České Budějovice), Petr Čáslava (Čerepovec/Rus.), Tomáš Kaberle (Toronto/NHL), Filip Kuba (Tampa/NHL), Ladislav Šmíd (Edmonton/NHL), Jan Hejda (Columbus/NHL), Zbyněk Michálek (Phoenix/NHL), Karel Rachůnek (New Jersey/NHL)
útočníci: Radim Vrbata, Martin Hanzal (oba Phoenix/NHL), Jakub Klepiš, Roman Červenka (oba Slavia Praha), Petr Kumstát, Václav Skuhravý (oba Karlovy Vary), Tomáš Rolinek (Pardubice), Leoš Čermák (Liberec), Josef Straka (Čerepovec/Rus.), Ladislav Kohn (CSKA Moskva/Rus.), Zbyněk Irgl (Jaroslavl/Rus.), Aleš Kotalík (Buffalo/NHL), Jiří Novotný (Columbus).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze