Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hadamczik: Židlického by tým moc potřeboval

Trénink hokejové reprezentace - Trenér Alois Hadamczik (v pozadí vpravo) udílí pokyny hráčům na tréninku české hokejové reprezentace. | foto: ČTK

23 2008
Praha - Tří zámořských posil do útoku se dnes dočkal kouč české hokejové reprezentace Alois Hadamczik. Po Martinu Eratovi dostali od svých klubů zelenou i David Krejčí a Tomáš Fleischmann. K národnímu týmu, který dnes zahájil finální část přípravy v hale v pražských Letňanech, se připojí až v Kanadě.

Účast útočníka Martina Erata je v podstatě jistá. "Už to řešíme jenom s Martinem a jeho agentem. Eratovi končí smlouva a v Nashvillu jedná o nové. Potřebuje ještě dořešit pojištění a pak se přesune za námi do Montrealu," řekl Hadamczik.

Ještě včera se přitom kouči nedařilo Erata kontaktovat. "Měl jsem na něj jiné číslo. Martin mi pak volal, viděl jsem, že mám zmeškaný hovor. Ale nevěděl jsem, že je to on, protože měl skryté číslo. Ale nakonec jsme se spojili," vysvětloval kouč.

Tým doplní i jednadvacetiletý útočník David Krejčí, kterého chtělo vedení Bostonu původně poslat do farmářského celku. Nakonec mu ale účast na šampionátu povolilo. "Boston chtěl všechny mladé hráče na farmu, ale kvůli nám udělá výjimku," raduje se trenér Hadamczik.

Úspěšné bylo i vyjednávání  v případě Tomáše Fleischmanna, jehož start Washington odsouhlasil dnes večer.

Vedení reprezentace má eminentní zájem i o obránce Marka Židlického, Eratova spoluhráče z Nashvillu. "Židlického by tým moc potřeboval. Musíme mít kvalitní hráče do přesilovek s přesnou střelou, což on je. Navíc je pravák. Pořád ale jednáme, nic nového nevíme," krčil Hadamczik rameny.

Skeptický je Hadamczik v případě Martina Škouly. Obránce Minnesoty není zdravotně fit, poslední zápasy dohrával s ortézou. "Jedná s ním Zbyněk Kusý, ale zřejmě ho kouč nepustí. Jednání ale stále probíhají," nezdává trenér naděje.

Překvapením jsou pro vedení týmu informace o Karlu Rachůnkovi. Obránce New Jersey v play-off nehrál, ale měl být připraven reprezentovat. Poslední zprávy však hovoří o tom, že není zdravotně fit.

"To je pro mě trochu šokující zpráva. Komunikoval s ním jeho agent a ten mi řekl, že je připraven jet. Byl bych rád, kdyby přijel do kempu," přeje si Hadamczik

Na tréninku v pražských Letňanech se kouči hlásilo celkem devatenáct hráčů. "Trénujeme hlavně kvůli tomu, aby kluci nebyli bez ledu. Máme jen čtyři beky, takže žádné herní kombinace a strategie ani nacvičovat nemůžeme," popisoval kouč tréninkový plán.

Po zítřejším tréninku Hadamczik rozhodne, koho z týmu vyřadí. "Záleží, jak se vyvinou jednání s hráči z NHL. Je to vždy nepříjemné. Pro kouče i hráče. Ale všichni jet nemohou. A nemá cenu tahat někoho deset hodin letadlem, abychom ho pak posílali zpátky," uvedl trenér.

Do Kanady hokejisté odletí v pátek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze