Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hadamczika čeká zámořská inspekce

5 2008
Praha - Na inspekční cestu do zámoří vyrazí koncem února kouč české hokejové reprezentace Alois Hadamczik. V plánu má pět zápasů NHL a jednání s českými hráči o jejich možném startu na mistrovství světa v Kanadě. Hadamczik odletí v neděli 24. února.

V průběhu jedenácti dnů by podle plánu měl navštívit pět nebo šest zápasů zejména týmů, které budou s největší pravděpodobností chybět v play off.

Hadamczikova inspekční cesta začne ve Phoenixu, kde by se chtěl setkat s aktuálně nejlepším českým střelcem v NHL Radimem Vrbatou a jeho spoluhráči Zbyňkem Michálkem a Martinem Hanzalem.

"Pak chce mluvit s brankářem Vokounem a klukama z Floridy, také s hráči Tampy, kteří jsou momentálně na hranici, či spíše pod hranicí postupu play off. Potom poletí do Dallasu, kde bude hrát Nashville, a cestu zakončí v New Yorku na utkání Rangers - Islanders," řekl k plánované cestě generální manažer reprezentace Zbyněk Kusý novinářům.

Trenér je hodně zvědavý na výkon Hanzala, který patří ve své první sezoně v NHL k příjemným překvapením. "Výkonnost zkušených hráčů, kteří mají v reprezentaci a NHL něco odehraného, známe," uvedl Hadamczik.

S nimi bude mluvit hlavně o jejich ochotě startovat na MS. V případě, že by Tampa nepostoupila do play off, nabízí se možnost nominovat momentálně nejproduktivnějšího Čecha v NHL Václava Prospala či Jana Hlaváče a Filipa Kubu.

Za Floridu chytá Tomáš Vokoun a v týmu působí i Rostislav Olesz. "To jsou jedni z hráčů, na kterých by měla být hlavní tíha na mistrovství," řekl Hadamczik, který ještě momentálně neví, kdo s ním do USA odletí. Až v příštích dnech se rozhodne, zda to bude Kusý nebo svazový sekretář Martin Urban.

Vzhledem k tomu, že Mezinárodní hokejová federace (IIHF) momentálně s NHL jedná o nové smlouvě upravující odchod evropských hráčů do zámoří, a vzhledem k napětí v klubech bojujících o postup do play off bude Hadamczik s hráči jednat mimo stadiony.

"Nechceme jitřit situaci. Navíc je to důstojnější a jednodušší. Potkáme se na hotelu nebo někde jinde, kde bude možné s klukama normálně mluvit, bez časového stresu. Všichni přijíždějí na zápas den dopředu, takže to nebude problém. Bude čas si vše v klidu vysvětlit a probrat," prohlásil Kusý.

Program cesty:
24. února: Phoenix (Vrbata, Z. Michálek, Hanzal) - St. Louis
27. února: Florida (Vokoun, Olesz, Dvořák) - Toronto (T. Kaberle, Kubina, Tlustý)
29. února: Tampa Bay (Prospal, Kuba, Hlaváč) - Toronto
1. března: Dallas - Nashville (Erat, Židlický, Bonk)
4. března: New York Rangers (Průcha, Rozsíval, Malík) - New York Islanders (Martínek, Vašíček)

Pozn.: V závorce jsou uvedeni hráči, kteří hrají momentálně v prvním týmu, přicházejí v úvahu pro reprezentaci a kteří se národního dresu nevzdali).

Alois Hadamczik

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze