Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hadamczikovi věříme, řekl Eliáš v on-line rozhovoru

Patrik Eliáš | foto: Profimedia.cz

29 2008
M o n t r e a l - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Patrik Eliáš se pohodlně uvelebil na obří posteli, nechal si předčítat otázky čtenářů iDNES.cz a pokaždé, než se pustil do odpovědi, dlouho přemýšlel. Tak vypadal on-line rozhovor s největší hvězdou české hokejové reprezentace.

.všechny odpovědi patrika eliáše zde

Trval téměř hodinu a půl a probíhal v hráčově pokoji montrealského hotelu Sheraton. Právě tam pobývá národní tým těsně před mistrovstvím světa.

O čem všem Eliáš hovořil?

O soukromí
Čtenářku Adélu zajímalo, jak se líbí jeho ženě Petře v Americe a jestli už oba neuvažují o miminku. "Žena si časem zvyká víc a víc. Je ambiciózní, a proto pořád lítá domů kvůli práci a škole. A rodinu? Tu bychom si přáli," prozradil Eliáš.

O trenéru Hadamczikovi
V Česku se pořád diskutuje o tom, že někteří hráči nechtějí působit pod trenérem Hadamczikem. Co si o něm myslíte? zněla jedna z mnoha otázek, jež se týkala reprezentačního kouče.

"Každý má své oblíbené a neoblíbené trenéry, ale to neznamená, že by hráči neměli být profesionálové. Jde přece o reprezentaci své země a to by měla být pro každého čest," vykládal Eliáš. "Na druhou stranu je vždycky lepší, aby jel na mistrovství hráč, který se podřídí týmu. S panem Hadamczikem je tu všechno v pořádku, co řekne a chce, to tým bere. Hokeji rozumí a kluci mu věří," dodal.

O možných posilách z NHL
Národní tým může během světového šampionátu doplnit několik hokejistů z týmu NHL, které vypadnou z bojů o Stanley Cup. Koho by si nejvíc přál Eliáš? "Podle situace, která se vyvíjí, by nám určitě pomohl Milan Michálek nebo Michal Rozsíval."

O kapitánství
S reprezentací se rozloučil její dlouholetý člen David Výborný, jenž na posledních třech šampionátech plnil roli kapitána. Jedním z kandidátů, který ho měl nahradit, byl Eliáš. Kouč dal ale nakonec přednost Tomáši Kaberlemu. "Určitě jsem sem nejel kvůli tomu, abych měl na dresu nějaké písmeno. Trenérovu volbu respektuju. Tomáš má za sebou spoustu mistrovství, takže dostal ‚céčko‘ zaslouženě."

O ambicích na MS
"Na co tenhle tým má? Myslíme samozřejmě na medaili, to je náš cíl," řekl Eliáš. Zároveň však upozornil, že silných protivníků je víc než dost. Mezi největší řadí Kanadu, USA, Rusko a Švédsko.

O novém trenérovi reprezentace
Alosi Hadamczikovi končí po šampionátu smlouva a vyvstává otázka, kdo po něm národní tým převezme. Kdo to bude? "Já ne, protože mám ještě pět let smlouvu v New Jersey," začal Eliáš nejprve žertovně, ale pak zvážněl. "Měl jsem možnost vidět, jak pracuje Miloš Hořava, a myslím, že má dostatečné zkušenosti i respekt. Mohl by být jedním z kandidátů."

O budoucnosti českého hokeje
"O něj se bát nemusíme," tvrdí Eliáš. Podle něj se stále rodí noví a noví talenti. "Kvalitních mladých hráčů máme dost. Milan Michálek, Martin Havlát, to jsou kluci kolem pětadvaceti let, Krejčí a Hanzal, to jsou ti mladší."

O návratu do extraligy
O něm dvaatřicetiletý Eliáš zatím neuvažuje. "V New Jersey mám smlouvu ještě na pět let. Ale pokud bude sloužit zdraví, možnost návratu tu je, protože se chci po kariéře v NHL vrátit domů."

O New Jersey
Jeho tým se v NHL sice dostal do play-off, ale vypadl hned v prvním kole. Nestačil na rivalské New York Rangers. Proč? "Soupeř měl oproti minulým letům tři vyrovnané pětky, navíc výborně chytal jejich gólman. Rozhodlo, že jsme ve třetích třetinách udělali víc chyb. V minulosti to bývalo naopak."

A jaké posily by Eliáš v Jersey uvítal nejraději? "Ofenzivní hráče a tvrdého obránce, který by si získával respekt soupeřů."Najdete na iDNES.czmobilní verze