Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hagibor: Bohemians jednají s jinými investory

9 2001
P r a h a - Možná dohoda ohledně stavby haly Na Hagiboru pro světový šampionát 2003 se znovu bortí. Zástupci tělovýchovné jednoty Bohemians totiž chtějí od příštího týdne začít jednat s dalšími potencionálními investory. Podle generálního sekretáře Bohemians Richarda Šacha totiž necítí z jednání sdružení finských podnikatelů Multi-Areena Praha snahu dohodnutou smlouvu uzavřít a proto vstoupí do jednání se společnostmi Bridgecroft Consortium, Central-Holding a R&D.

Tento krok nechápe zástupce Multi-Areeny Rafael Karpíšek. "Jsme s Bohemians dohodnuti od 8. listopadu a nevznášíme žádné další požadavky. Čekáme jen na garanci z ministerstva financí, že Bohemians jsou vlastníky pozemků. Až tuto záruku dostaneme, podepíšeme smlouvu," řekl Karpíšek. "Snažíme se jednat s vládním zmocněncem Malým a řešení by mělo být otázkou několika příštích dnů," dodal Karpíšek.

Šach tvrdí, že směrem k Bohemians necítí od Multi-Areeny žádný tlak nebo zájem. "Včera mi sice pan Karpíšek volal, že se Finové teď někdy objeví, ale to říkají již od konce roku. Od 8. ledna máme souhlas od ministerstva a splnili jsme všechno, co chtěli. Víme, že Finové podnikají nějaké kroky, ale s námi to nikdo nekonzultuje. Jsme z toho už otrávení," řekl Šach.

Zástupci Bohemians se proto chystají vstoupit do jednání s dalšími třemi investory. "Vyzveme je, jestli do toho chtějí za těchto podmínek jít. Multi-Areena nás neutvrdila v tom, že má opravdový zájem. Všichni budou na stejné startovní čáře s tím, že Multi-Areena má trochu vroubek. Když se ale vzchopí a projeví zájem, je jasné, že se dohodneme s nimi. Nemáme zájem nic zdržovat, bylo by to jedině špatně," dodal Šach.

Představitelé Multi-Areeny žádali v minulých týdnech státní orgány o záruky bezproblémového převodu pozemků na Hagiboru do osobního vlastnictví. Situaci komplikuje chystaná změna příslušného zákona číslo 103, jenž deklaruje bezproblémový převod území do osobního vlastnictví k 1. červenci letošního roku. V případě, že by byl zákon změněn, posuzovala by se záležitost podle zákona 219, upravujícího změny majetku České republiky.

Jednota by poté musela dokazovat, že na všech pozemcích jsou sportoviště. Vládní zmocněnec Ladislav Malý zaslal funkcionářům Bohemians dopis s návrhem, aby pozemky převedli na stát, který by je okamžitě za 125 miliónů korun prodal Multi-Areeně.

Nejzazším termínem k uzavření kontraktu, aby mohlo být vydáno uzemní rozhodnutí, by měl být 12. únor.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze