Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hagibor: nájemní smlouva byla podepsána

25 2001
Praha - Zástupci tělovýchovné jednoty Bohemians na ministerstvu financí podepsali nájemní smlouvu se sdružením finských investorů Multi-Areena Praha, kteří by měli v Praze na Hagiboru měli postavit novou víceúčelovou halu. Ta je hlavní podmínkou k uspořádání hokejového mistrovství světa, které by se mělo v roce 2003 uskutečnit v České republice. "Smlouva byla podepsaná, ale nic to nemění na celé situaci. Na podmínkách jsme byli domluveni a jednalo se pouze o menších detailech," uvedl generální sekretář Bohemians Richard Šach.

Finští investoři stále nemají k dispozici všechny potřebné dokumenty, aby mohli začít stavět. Jednání o územním rozhodnutí je totiž stále pozastaveno.

Příslušnému odboru pražského magistrátu stále chybějí souhlasy dvou vlastníků pozemků, investor musí také doplnit přesný zákres druhého vestibulu stanice metra Želivského a stanovisko odboru dopravy. "Smlouva nebyla prioritní," dodal Šach, jenž se však podpisu dohody nezúčastnil, neboť je nemocen.

Předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut je však posunem v jednání potěšen. Důvodem jeho optimismu je i fakt, že se dnes uskutečnilo jednání všech zainteresovaných stran o dalším vývoji situace. U jednoho stolu se sešli vládní zmocněnec Ladislav Malý, pražský primátor Jan Kasl, starosta Prahy 10 Karel Výrut, zástupci Bohemians, Multi-Areeny a hokejového svazu. "Vše má nyní hladký průběh," pochvaloval si Gut.

Černého Petra má podle jeho mínění nyní v rukou stát, neboť není stále jasné, jak bude vypadat novela zákona 103, který upravuje převod pozemků v trvalém užívání do vlastnictví jednot. Již v průběhu nadcházejícího mistrovství světa v Německu bude Gut muset přesvědčit delegáty kongresu Mezinárodní hokejové federace, že stavba haly není ohrožena.

"Toho už se nebojím. Vše má normální průběh, i když je vše naknap a termíny se zkracují," dodal Gut.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze