Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hagibor: stát udělí garance na pozemky

30 2001
P r a h a - Poslední legislativní překážky ke stavbě víceúčelové haly v Praze na Hagiboru by měly být odstraněny. Úředníci ministerstva financí ve spolupráci s vládním zmocněncem Ladislavem Malým se dnes rozhodli, že udělí tělovýchovní jednotě Bohemians i investorovi celé akce, sdružení finských podnikatelů Multi-Areena Praha, písemnou garanci, že pozemky, které jsou nyní pouze v trvalém užívání vršovické jednoty, budou převedeny do jejího majetku. Oba subjekty tak mohou uzavřít kontrakt na stavbu bez obav z budoucích problémů.

Po dnešním jednání na ministerstvu, kterého se zúčastnil i předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut, to oznámil vládní zmocněnec Malý. Na Hagiboru by měl v roce 2003 vyvrcholit hokejový světový šampionát.

Na možné potíže s převedením pozemků upozornili minulý týden zástupci ministerstva financí, podle jejichž informací se připravuje novela zákona číslo 103, jenž deklaruje bezproblémový převod území, které mají tělovýchovné jednoty v trvalém užívání, do osobního vlastnictví k 1. červenci letošního roku.

V případě, že by došlo ke změně zákona, posuzovalo by se vše podle zákona 219, upravujícího změny majetku České republiky. TJ by poté musela dokazovat, že na všech pozemcích jsou sportoviště. "Vypracovali jsme dvě finální stanoviska a v obou variantách jsme schopni písemně předložit TJ Bohemians i investorovi, že mohou uzavřít smlouvu bez obav z toho, jak s nimi bude v budoucnosti nakládáno," uvedl Malý.

Obě strany by vyrozumění měly obdržet ještě v tomto týdnu. TJ Bohemians i Multi-Areena již dříve deklarovaly, že toto je poslední překážka uzavření smlouvy. "Pokud se tak stane, vše bude naprosto v pořádku. Byla to poslední skutečnost, která bránila i vydání stavebního povolení, ke kterému je potřeba souhlasu vlastníka. Ten by byl nejasný," podotkl jednatel Multi-Areeny Rafael Karpíšek.

V případě, že ještě v tomto týdnu firma záruky obdrží, podepíšou její zástupci podle jeho slov smlouvu okamžitě. "Hned v pátek nebo nejpozději začátkem příštího týdne," upřesnil Karpíšek. Stejně se vyjádřil v minulých dnech i generální sekretář Bohemians Richard Šach.

"Věřím, že se obě strany konečně dohodnou. Další nové argumenty a průtahy nemůžeme potřebovat," prohlásil po odpoledním zasedání výkonné rady pro pořádání MS v roce 2003 předseda svazu Gut. Nejpozději do 12. února musí pražský magistrát obdržet od investora stavby podklady k udělení územního rozhodnutí. Do tohoto data by tedy měla být smlouva podepsána.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze