Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hala je připravena i v Ostravě

7 2004
Ostrava - Zvonivý tenor španělského pěvce Josého Carrerase odstartoval provoz v zrekonstruované ČEZ Aréně. Ostravská hala je na svou porci hokejového mistrovství světa připravena. V Ostravě se budou od 24. dubna hrát dvě skupiny základní části šampionátu. Ve skupině B se představí Slovensko, Finsko, Ukrajina a Spojené státy. Ve skupině C změří síly Švédsko, Rusko, Dánsko a Japonsko.

„Všechny severské týmy hrají v Ostravě, takže největší nápor fanoušků čekáme ze Skandinávie,“ řekl šéf organizačního týmu František Černík.

„A samozřejmě ze Slovenska, po lístcích na jejich zápasy je ohromná poptávka. Proto věřím, že se ještě uvolní nějaké technické blokace a další lístky k dostání budou.“ Největší hvězdou, která se do Ostravy chystá, je ruský útočník Ilja Kovalčuk.

Ten byl společně s Iginlou a Nashem nejlepším střelcem tohoto ročníku NHL. S Atlantou se však do Stanley Cupu neprobojoval. Slíbil, že na mistrovství přijede.

Bývalý Palác kultury a sportu, nově přejmenovaný na ČEZ Arénu, je kompletně zrekonstruovaný. Za 690 milionů korun. Přibyla nová parkoviště, příjezdové cesty jsou opravené. V hale padly největší investice na kompletně novou vzduchotechniku, osvětlení, ozvučení a rekonstrukci ledové plochy.

Také na interiérech jsou opravy vidět. Hrany schodů v ochozech za tmy svítí, stěny jsou nově nabílené, schodiště uvnitř haly barevně odlišená podle sektorů. Na chodbách je řada nových stánků s občerstvením. Rozrostly se také šatny a zázemí, pod střechou jsou vestavěny atraktivní skyboxy.

Hokejovou premiéru bude mít ČEZ Aréna 18. dubna. Česká reprezentace tu hraje s Ruskem odvetu o třetí místo v Euro Hockey Tour.

Opravená ostravská ČEZ Arena.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze