Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hala na Hagiboru: další komplikace

18 2001
Praha - Výstavba víceúčelové haly v Praze na Hagiboru se dále komlikuje. Tentokrát přerušil územní řízení o stavbě Odbor územního rozhodování pražského magistrátu s tím, že TJ Bohemians musí žádost doplnit přibližně o třináct bodů. Potvrdili to ředitelka odboru Jana Kejvalová i generální sekretář Bohemians Richard Šach. "Je vydané rozhodnutí o přerušení řízení, v němž je přesně specifikováno, co je potřeba, aby investor dodal," uvedla ředitelka odboru. Pokud investor žádost doplní, neměl by být problém územní rozhodnutí vydat, dodala.

Podle Kejvalové chybějí stanoviska vlastníků některých pozemků, kterých se stavba týká. Investor musí také doplnit přesný zákres druhého vestibulu stanice metra Želivského a stanovisko odboru dopravy. "Jedná se o méně i více závažné body. Někdy se jde například pouze o administrativní opominutí," podotkl Šach.

Všechny nedostatky bude odstraňovat inženýrská společnost, kterou si najal investor celé akce, sdružení finských podnikatelů Multi-Areena Praha. "V krátké době by mělo být vše v pořádku," věří Šach.

Nejvážnější jsou chybějící souhlasy vlastníků dvou pozemků, na kterých by měla hala vyrůst. "Máme souhlas ministerstva financí, že na pozemcích můžeme stavět. Zástupci Multi-Areeny ale jednají i s bývalými vlastníky těchto pozemků, jejich restituenty, o mimosoudním vyrovnání," řekl Šach.

Dalším problémem při projednávání budou s největší pravděpodobností připomínky ekologických iniciativ a občanských sdružení. Do územního řízení se už podle Kejvalové přihlásila tři občanská sdružení z pěti, které magistrát obeslal. Schvalovacího procesu se zúčastní Společnost pro trvale udržitelný život, Ateliér pro životní prostředí a Malešické občanské sdružení.

Záporně se k výstavbě haly staví na svých internetových stránkách Společnost pro trvale udržitelný život. Mimo jiné uvádí, že se hala do prostředí rodinných domů, nemocničních areálů a významných hřbitovů nehodí.

Územní řízení obvykle trvá zhruba dva měsíce. Pokud by se sdružení proti vydanému územního rozhodnutí odvolala, proces by se prodloužil asi o tři měsíce.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze