Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hala na Hagiboru má územní rozhodnutí

29 2001
Praha - Územní rozhodnutí pro stavbu víceúčelové sportovní haly na Hagiboru vydal Odbor územního rozhodování pražského magistrátu. O stavbě hlay však není ani zdaleka rozhodnuto. Nyní musí investor stavby, sdružení Multiarena, získat stavební povolení. Potvrdila to vedoucí oddělení sektoru východ tohoto odboru Eliška Kolářová. Vše bude nejprve řešit ministerstvo pro místní rozvoj. Proti územnímu rozhodnutí se totiž hodlají odvolat občanská sdružení, která byla účastníky řízení. "Společnost pro trvale udržitelný život (STUŽ) a patrně i Ateliér pro životní prostředí se budou odvolávat," řekl Petr Kužvart, právní zástupce STUŽ. Na odvolání mají měsíc.

Pokud i poté ministerstvo rozhodnutí magistrátu potvrdí, STUŽ podle Kužvarta asi podá správní žalobu a bude se účastnit dalších řízení, například právě pro stavební povolení.

"Osobně si myslím, že si dva roky nekopnou," poznamenal Kužvart. Výstavba nové haly je podmínkou pro uspořádání hokejového mistrovství světa v České republice v roce 2004. Kvůli možným problémům na Hagiboru nabídla Praha ve čtvrtek státu asi 5,5 hektaru pozemků na Maninách.

Zastupitelé zároveň uvedli, že dalšími možnými lokalitami jsou Českomoravská a Kolbenova v Praze 9. Tamní pozemky však městu nepatří, hodlá je odkoupit společnost Sazka, která se v záležitosti rovněž angažuje.

Státem vybraný investor musí do poloviny září zaručit, že halu stihne do mistrovství postavit; pak obdrží darovací smlouvu na Maniny. Druhou podmínkou je, že by město neneslo zhruba miliardovou investici do vybudování nutné infrastruktury.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
Specialista technické podpory

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 20 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze