Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hala na Hagiboru nebude včas, míní radní

5 2001
P r a h a - Radní městské části Prahy 10 dost pochybují, že se podaří včas postavit víceúčelovou halu na Hagiboru. Stavba nového stadiónu je podmínkou mezinárodní hokejové federace pro uspořádání mistrovství světa v roce 2003 v České republice. "Vidím to dost skepticky, to se nedá stihnout," řekl novinářům místostarosta Prahy 10 Antonín Weinert (ČSSD). Jednatel investorů akce, sdružení finských podnikatelů Multi- Areena Praha, Rafael Karpíšek je jiného názoru. "Přípravy probíhají podle našeho plánu. Ten je napjatý, ale plníme jej," uvedl. Stavební práce by podle kalkulací investorů měly začít nejpozději na podzim.

Praha 10 bude jedním z účastníků stavebního řízení. Weinert upozornil, že projekt podle dostupných informací vůbec neřeší pro jejich městskou část důležité věcí, jako například dopravu ke stadionu, komunikace, přístup z metra či parkování. "Postavit jen halu je trochu luxus, který nás nepochybně postihne," řekl Weinert.

Pražský radní Zdeněk Kovářík nevyloučil, že by u nové haly ještě nemusel být v době mistrovství druhý vestibul stanice metra Želivského. "Na jednorázovou akci jsme schopni zajistit dopravní napojení. Mohou se udělat jednorázová opatření," uvedl Kovářík.

Zřízení druhého vestibulu si jako podmínku pro trvalý provoz nové haly stanovilo město v územním plánu. Pro potřeby mistrovství světa by hala mohla bez něj získat například dočasnou kolaudaci, vysvětlil radní. Po šampionátu, až do uvedení vestibulu do provozu, by se v ní nemohly konat další akce.

Investor označil již dříve vybudování vestibulu za problém: náklady totiž podle něj činí 750 miliónů korun. Kovářík, který má jako radní na starosti územní rozvoj, však míní, že budou ve výši 250 až 300 milionů korun.

Teprve ve středu požádala tělovýchovná jednota Bohemians o územní rozhodnutí ke stavbě haly. Schvalovací řízení bude trvat nejméně dva měsíce v souladu se správním řádem. Bude-li ho muset odbor územního rozhodování přerušit, nebo se proti vydání územního rozhodnutí odvolá některý z jeho účastníků, doba se ještě prodlouží. V případě odvolání to mohou být zhruba další tři měsíce, sdělila ředitelka odboru Jiřina Kejvalová.

Poté, co územní rozhodnutí nabude platnosti, čeká investora podobný proces, než získá stavební povolení. Praha 10 podle Weinerta i tajemníka městského úřadu Viléma Čermáka stavbě bránit nebude a spíše by ji přivítala. "Ale ne za každou cenu," dodali.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze