Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hala v Ostravě je připravena

1 2004
Ostrava - Stovky lidí od rána proudily do rekonstruované ČEZ Arény v Ostravě, která bude dějištěm hokejového mistrovství světa. Fanoušci měli poprvé příležitost prohlédnout si opravené prostory haly. Návštěvníci se shodli: "Nic moc." Primátor města Aleš Zedník však uvedl: "Pražská aréna je jiná liga. My jsme spokojeni."

Pro návštěvníky byla připravena řada soutěží, hudebních vystoupení i laserová show.  Zatímco některým se modernizovaná hala velmi líbila, našli se i lidé, kteří z ní odcházeli zklamaní. "Nic moc, je to tady pořád stejné," řekla jedna z návštěvnic Gabriela Bartusková.

K nejvýraznějším změnám modernizované arény, jejíž opravy stály zhruba 700 milionů korun, patří především třípodlažní přístavba. Pro návštěvníky haly byla rozšířena parkovací místa, přibylo pokladen i stánků s občerstvením, kterých je v hale v současnosti 16 proti někdejším šesti.

Větší požitek z hokeje by měly umožnit i velkoplošné obrazovky za brankami, nové ozvučení a osvětlení. V hale vznikla i dosud chybějící tisková centra či speciální boxy pro významné návštěvníky.

Aréna nabízí 46 nejrůznějších variant využití: od ledního hokeje přes sportovní utkání na palubovce až po koncertní vystoupení. Při sportovních kláních se do haly vejde až 9200 diváků, maximální kapacita haly je zhruba o 4000 návštěvníků
vyšší.

"Halu bych nerad srovnával se Sazkou arénou, která vyrůstala na zelené louce. Pokud se týká modernosti, tak technologické zázemí splňuje nejlepší podmínky na světě," řekl předseda představenstva akciové společnosti Vítkovice Aréna Ivo Mocek.

Podle primátora Zedníka začíná aréně druhý život. "Myslím si, že v naší kategorii hrajeme špičku, takže Ostrava se má skutečně čím pochlubit," řekl Zedník.

ČEZ Aréna je součástí akciové společnosti Vítkovice Aréna. Do jejího majetku patří také Městský stadion a Zimní stadion Ledňáček.

Slavnostní otevření ČEZ Arény v Ostravě. Primátor Ostravy Aleš Zedník (vpravo).

Slavnostní otevření hokejové ČEZ arény pro mistrovství světa v Ostravě. Zpívá Josef Laufer.

Rekonstruovaná ČEZ Aréna, která bude dějištěm části mistrovství světa v ledním hokeji, byla 1. dubna slavnostně otevřena v Ostravě.

Rekonstruovaná ČEZ Aréna, která bude dějištěm části mistrovství světa v ledním hokeji, byla 1. dubna slavnostně otevřena v Ostravě.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze