Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hala v Ostravě se mění v moderní arénu

4 2004
Ostrava - Obrovité fotografie z koncertů metalových hvězd osmdesátých let i snímky monstrózních mikulášských nadílek zmizely ze stěn vstupní haly bývalého Paláce kultury a sportu. Ostravská ČEZ Aréna obléká nový kabát. Čeká ji hokejové mistrovství světa. Osmnáct let starý betonový kolos se modernizuje.

V jeho útrobách se to hemží dělníky, od rozbrušovaček létají jiskry, vzduch je nasycený prachem a novotou. V jednom kole jsou i manažeři.

V prosinci dostala společnost VítkoviceAréna, která přestavbu řídí, stotisícovou pokutu za to, že při výběru dodavatele pro úpravy kolem haly nevypsala veřejnou obchodní soutěž. „Naši právníci to analyzují,“ řekl výkonný ředitel společnosti Tomáš Mládek.

V hale ještě zbývá hodně práce. Ze zdí trčí dráty, v šatnách se dělají podlahy, bufet u vstupu zeje prázdnotou. Přesto Mládek říká: „Patnáctého února by mělo být všechno hotové.“

Modernizace haly přijde na 690 milionů korun. Původní odhad byl 400 milionů. „Ten se ukázal jako nereálný,“ řekl Petr Šiřina, mluvčí společnosti Sareza, která halu vlastní.

„Do stavby se od roku 1986 neinvestovalo, oprav je víc, než se čekalo.“ Kromě sedaček se změní snad všechno. Nová je vzduchotechnika, osvětlení, ozvučení i ledová plocha.

Přestavěné jsou všechny vstupy, turnikety, pokladny. Pod stropem je navěšeno čtrnáct prosklených skyboxů, na chodbách dvě nové restaurace. A daleko větší pohodlí budou mít i hokejisté.

Za brankami visí dvě velkoplošné obrazovky. Světelná kostka nepřipadala v úvahu. „Střecha by ji neunesla, statik to nedoporučil,“ dodal Mládek. 

Studenti ostravských středních odborných škol využili zpřístupnění opravované ostravské hokejové haly.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze