Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek a spol. už razí do Plzně, lidé jsou zvědaví

13 2004
Praha - Slavné hokejové persony z NHL už jsou v Česku! Krátce po deváté přistály na ruzyňském letišti a poflakovat se rozhodně nebudou. Mají přesně stanovený harmonogram, jemuž vévodí exhibice s extraligovou Plzní. "Ten zápas je pro mě výjimečný, budu v Česku chytat poprvé po deseti letech," hlásí brankářská legenda Dominik Hašek.

Pro české fanoušky je to jedinečná možnost, jak hráče jako Rob Blake, Tony Amonte nebo Mats Sundin vidět na vlastní oči.

"Je skvělé být tady, do Česka jsem se těšil," řekl útočník Amonte, hvězda Philadelphie, která většinu kariéry strávila v Chicagu.

A veterán z obranných řad Rob Blake jenom souhlasně přitakal. "Je příjemné být konečně v šatně a hrát. Už je ta pauza dlouhá."

V posledních dnech si to však vynahradil, zápas proti Plzni pro něj bude už třetím ve třech dnech. Hráči jsou nerozehraní a každý se na ně chce vytáhnout. "Jsme rádi, že si zahrajeme výborné zápasy a rozhodně to nebereme na lehkou váhu," připomněl Amonte fakt, že předchozí dva duely jako exhibice moc nevypadaly.

"Teprve se dostáváme do tempa, já sám mám za sebou jenom jeden a půl zápasu, takže forma ideální určitě není. Ale lepší se to," řekl Hašek. "Já jsem během podzimu chodil několikrát týdně bruslit s juniory," přidal Blake. Jenom Sundin na bruslích dlouho nestál. "Fyzičku jsem si během pauzy udržoval jenom běháním."

Hokejisté v Česku nic mimo stanovený program nestihnou. "Na nic nemáme čas. Dneska jsme přiletěli, teď je tiskovka, po ní si jdeme lehnout a v půl čtvrtý vyrazíme do Plzně. Po zápase zpátky do hotelu a zítra ráno letíme do Švýcarska. Je to hektické," popisoval Hašek.

Plzeň si na zámořské esa připravila jedno překvapení, v brance se s Tomášem Dubou bude střídat Roman Málek.

"Kluci se zajímali, s kým to budeme hrát. Slyšel jsem, že je Plzeň vyhecovaná, ale my chceme vyhrát," řekl český brankář a otočil se na plzeňského šéfa Krále. "Prý jste o víkendu porazili Pardubice, to asi budete fakt dobrý," pravil s úsměvem, čímž nevědomky prezidentovi západočeského klubu nahrál na smeč. "My jsme Pardubice porazili asi šestkrát za sebou," odvětil s chutí Král.

A jak se hráči dívají na ústupky hráčské asociace vůči klubům NHL? "Samozřejmě, že jsme z toho návrhu na čtyřiadvacetiprocentní snížení platu byli překvapení, ale v tuhle chvíli chceme hlavně hrát hokej. Teď je řada na klubech," řekl obrovitý útočník Sundin.

"Já jsem optimista. Myslím, že návrh je solidní a věřím, že se hned po Novém roce bude hrát," myslí si Blake. "Také věřím, že to dobře dopadne, ale nemyslím, že to bude tak brzy, jak říká Rob," poznamenal Hašek.

V plzeňské hale utkání vypukne v devatenáct hodin a podle posledních informací v prodeji lístky ještě jsou.

Dominik HašekTémata: Dominik Hašek

Najdete na iDNES.czmobilní verze