Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek bude marodit aspoň další dva týdny

9 2004
Detroit - Tréninková pauze Dominika Haška se natáhne o dalších minimálně čtrnáct dní. Léčba poraněných třísel českého hokejového gólmana totiž neprobíhá podle detroitského deníku Free Press tak, jak si lékaři původně představovali, a vedení celku Red Wing Haškovi nařídilo dvoutýdenní odpočinek.

To znamená, že tým zřejmě neopustí brankář Curtis Joseph, kterého se vedení původně chtělo zbavit

Hašek se zranil již 8. prosince v zápasu proti Los Angeles. Teď se má vyvarovat jakékoli fyzické aktivity a znovu se podrobí prohlídce 21. ledna. Pokud se jeho stav zlepší, začne

rehabilitovat. V případě, že nikoli, bude odpočívat dál. Návrat dvojnásobného držitele Hartovy trofeje pro nejužitečnějšího hráče a šestinásobného vítěze Vezinovy trofeje pro nejlepšího brankáře NHL je tak nejistý.

"Cítím se hrozně, že nemohu v současné době chytat. Je to velice smutné a uvidíme, co bude dál. Stále věřím, že se vrátím a budu chytat na nejvyšší úrovni. Ale nyní se mě neptejte, kdy to bude, protože na to nemám v tuto chvíli odpověď," odvrátil Hašek další dotazy zámořských novinářů.

Generální manažer Detroitu Ken Holland se ve středu sešel s Josephem a řekl mu, že je „velmi vysoká pravděpodobnost“, že si Red Wings podrží všechny tři své gólmany (Haška, Josepha a Mannyho Legaceho).

Pikantní brankářská situace v Detroitu tak pokračuje. Hašek totiž poté, co v roce 2002 získal s Red Wings Stanleyův pohár, ukončil kariéru. Jenže v minulém ročníku Detroit skončil s novou posilou Josephem už v prvním kole play off, Hašek v létě ohlásil návrat a Detroit se pokoušel loňské jedničky zbavit.

Josephova smlouva na dva roky s ročním příjmem osmi milionů dolarů však z tohoto gólmana dělá téměř neprodejného hráče. A Detroit si nyní k jeho angažmá musí připočíst Haškův kontrakt se základním příjmem šesti milionů dolarů plus bonusy.

Josepha, který se uzdravil po operaci kotníku, zařadil klub v úvodu sezony na listinu volných hráčů, a když si ho nikdo nevybral, byl poslán na farmu do Grand Rapids. Ale Haškův výpadek pro něj znamenal další šanci a té se Joseph drží.

V uplynulých dvanácti zápasech totiž vychytal osm vítězství. "Klobouk dolů před Curtisem. Vrátil se, využil šanci a chytá skvěle," ocenil Holland.

Sám „CuJo“ však situaci nepřeceňuje. "Žiju ze dne na den. Beru to tak, že jsem tu, abych hrál dobře a pomohl spoluhráčům," vykládal Joseph. "Snažím se chytat svým stylem. Věděl jsem, že pokud budu zdravý, mohu se vrátit do staré formy," doplnil.

Hašek, jenž v tomto ročníku NHL odchytal jen 14 utkání, se chtěl vrátit na led 30. prosince, ale nestalo se. O víkendu se navíc cítil ještě hůře než předtím. Nemohl udělat pořádný pohyb takového rázu, jaký je u gólmana nutný. Trenér Dave Lewis však tvrdí, že má Hašek dostatek času, aby se dostal před play off do formy.

Na dotaz deníku Free Press, zda mohou Joseph a Hašek být spolu v týmu, odpověděl český gólman kladně. "Byli jsme společně v týmu tři měsíce a Detroit vévodí naší konferenci," dodal Hašek, který 29. ledna oslaví devětatřicáté narozeniny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze