Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek by do konce týdne mohl jít domů

17 2001
Pardubice - Stále se zlepšující zdravotní stav hokejového brankáře Dominika Haška, který pobývá už druhý týden v pardubické nemocnici s virovým onemocněním způsobeným zřejmě infekcí, přivedl lékaře k závěru, že by šestinásobný majitel Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana NHL mohl do konce týdne kliniku opustit a léčbu dokončit ambulantně. Dnes to potvrdil ředitel nemocnice Jan Feřtek.

"Zdravotní stav pana Haška se nadále zlepšuje, i výsledky nejnovějších testů jsou uklidňující," pochvaloval si Feřtek. Odmítl však informaci o tom, že by člen zlatého olympijského týmu z Nagana mohl být propuštěn domů už dnes nebo ve středu, jak napsal list USA Today s odvoláním na hráčova agenta Riche Wintera.

"Tak rychle to nepůjde. Zajímalo by mě, jak na to přišli," divil se Feřtek. "Do konce tohoto týdne by se tak ale mohlo stát. I potom však bude do nemocnice docházet a s našimi odborníky ještě několikrát svůj stav konzultovat," upřesnil ředitel Haškovu situaci.

Šestatřicetiletý brankář musel být 5. července, pouhý den po svém příletu do republiky, hospitalizován a na zprávy o povaze jeho potíží bylo uvaleno informační embargo. Na veřejnost však stejně prosákly informace, že Haška trápí vysoké teploty a problémy s chůzí. Jednou z hypotéz, kterou Feřtek minulý týden v rozhovoru pro americkou agenturu AP připustil, bylo, že Haškovo onemocnění mohla způsobit infekce.

Hráčův zámořský agent Rich Winter dokonce kanadské tiskové agentuře CP řekl, že slavného brankáře napadl záhadný virus, který zatím nejsou lékaři schopni identifikovat. Hašek před svým příletem pobýval na dovolené v Las Vegas a San Diegu a strávil rovněž hodně volného času jízdou na kole s dětmi v divoké přírodě.

"My už dnes víme, o co šlo, i když detailní geneze onemocnění se u podobných případů jen velmi obtížně zjišťuje," přiznal Feřtek. "Pan Hašek nám však nedal souhlas, abychom zveřejňovali podrobnější informace ohledně jeho stavu. Domnívám se, že až se všechno uklidí, třeba se je s odstupem času rozhodne poskytnout veřejnosti sám."

Aktuální zdravotní stav nové akvizice zajímá i vedení Detroitu, kam Hašek přestoupil 30. června po devíti letech strávených v Buffalu. Majitel klubu Mike Ilitch vyslal v sobotu do České republiky svého rodinného lékaře Donalda Weavera, aby přímo na místě zjistil podrobnosti a spolu s pardubickými lékaři konzultoval další způsob léčby. Weaver byl podle mluvčího klubu Jonha Hahna s odbornou péčí i léčebnými postupy týmu pardubických lékařů spokojen a v pondělí se vrátil zpět do Spojených států.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze