Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek by měl jít ve čtvrtek domů

18 2001
Praha, Pardubice - Ve čtvrtek dopoledne zřejmě opustí hokejový brankář Dominik Hašek prostory pardubické nemocnice, kde pobývá už druhý týden s virovým onemocněním způsobeným pravděpodobně infekcí. Potvrdil to ředitel pardubické kliniky Jan Feřtek. "Ano, je to pravda. Provedeme sice ještě nezbytné kontrolní testy, a pokud se neobjeví nějaké nepředvídané komplikace, což neočekávám, půjde domů," řekl dnes Feřtek. Nová akvizice Detroitu by léčbu měla dokončit ambulatně. "Bude do nemocnice docházet a s našimi odborníky ještě několikrát svůj stav konzultovat," upřesnil ředitel Haškovu situaci.

Šestatřicetiletý hrdina olympijského turnaje v Naganu musel být 5. července, pouhý den po svém příletu do republiky, hospitalizován a na zprávy o povaze jeho potíží bylo uvaleno informační embargo. Na veřejnost však stejně prosákly informace, že Haška trápí vysoké teploty a problémy s chůzí.

Dodatečně je potvrdil Donald Weaver, rodinný lékař majitele klubu Mika Ilitche, který v sobotu přicestoval do Pardubic, aby přímo na místě zjistil podrobnosti a případně s tamními lékaři konzultoval další způsob léčby.

"Dominik měl horečku a otok na pravém kotníku, velmi citlivá byla také oblast zápěstí obou rukou a kotníku na levé noze," přiblížil Weaver primární potíže šestinásobného držitele Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana NHL v oficiálním prohlášení pro tisk po svém pondělním návratu do zámoří.

"Jejich příčina zatím nebyla přesně stanovena. Když jsem ho však o víkendu navštívil, bolestmi už netrpěl a jeho stav se nadále zlepšuje," dodal optimisticky. Weaver byl podle mluvčího klubu Johna Hahna s odbornou péčí i léčebnými postupy týmu pardubických lékařů spokojen.

Odmítl však spekulace o tom, že Hašek byl umístěn na kardiochirurgické oddělení kvůli problémům se srdcem. "Bylo to především proto, aby měl zajištěn co největší klid. Novináři se stále snaží vypátrat nové informace a na tuto jednotku se nikdo nepovolaný nedostane," řekl Weaver. Také Feřtek tuto skutečnost potvrdil.

Jednou z hypotéz, kterou ředitel pardubické nemocnice minulý týden v rozhovoru pro americkou agenturu AP připustil, bylo, že Haškovo onemocnění mohla způsobit infekce. Hráčův zámořský agent Rich Winter dokonce kanadské tiskové agentuře CP řekl, že slavného brankáře napadl záhadný virus, který zatím nejsou lékaři schopni identifikovat.

Hašek před svým příletem pobýval na dovolené v Las Vegas a San Diegu a strávil rovněž hodně volného času jízdou na kole s dětmi v divoké přírodě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze